Trenér Vykoukal znovu doufá, že domácí led a podpora diváků pomohou Jestřábům vybojovat sedmý zápas.

„Věřím v domácí prostředí. Přál bych si, aby přišlo hodně lidí. Věřím, že průběh utkání bude podobný jako v těch předchozích domácích duelech,“ poznamenal kouč Prostějova.

Nechybělo přitom mnoho a byl to ve čtvrtek Prostějov, který by měl na své straně pomyslný mečbol. Hanáci totiž v pátém čtvrtfinále v Kladně vedli po brankách Nouzi 2:0 a schylovalo se k senzaci. Domácí Rytíři ale dokázali skóre otočit.

„Vstřebáváme to. Už si přeju, aby bylo 18.00 a mohli jsme se zase soustředit na zápas,“ snaží se zapomenout na úterní duel Vykoukal.

Klíčové momenty

Klíčovým momentem prohraného utkání byl inkasovaný gól na konci první třetiny, kterým Kladno snížilo na 1:2.

„Byly tam dvě velké rány. Nejprve ten zbytečný gól dvanáct sekund před koncem a pak zase v krátkém rozmezí dva góly. Udělali jsme chybu, kdy pět hráčů šlo zbytečně střídat a už jsme to nestihli dobruslit. Za pár sekund jsme hned dostali další,“ smutnil prostějovský trenér.

Škoda šancí

Prostějov se ale po třech úderech Kladna ještě dokázal zvednout a těsně před koncem druhé třetiny byl blízko svému třetímu gólu v utkání Tomáš Nouza, který trefil horní tyčku.

„Věřili jsme, že jsme schopni, že ten jeden gól vstřelit. Měli jsme břevno, pak loženku Marka Drtiny. V těchto venkovních zápasech musíte dát v takových šancích gól,“ uvědomuje si Vykoukal.

Jeho hráče nyní čeká složitý úkol. Zapomenout na smolnou prohru a zvládnout zápas o všechno. Věřím, že nabudit hráče by naopak mělo být lehké. Chceme další zápas a chceme pokračovat v sezoně. Ve středu dostali hráči volno, ať si odpočinou a zregenerují. Teď už nic nenatrénujeme a je potřeba nabrat síly,“ popsal poslední hodiny před šestým utkáním Vykoukal.

Utkání začíná ve čtvrtek v 18 hodin.

Jágr uvolnil místo, Patera mu děkoval

Proč v úterý nehrál tentokrát Jaromír Jágr ani pár vteřin? Proti Prostějovu skutečně na soupisce nebyl, byť na stadionu jste ho zahlédnout mohli. Starty přitom potřebuje, aby mohl za Kladno nastoupit v případné baráži. Přednost ale dostal sportovní cíl Rytířů.

„Jarda za námi ráno přišel, že nás čeká hodně důležitý zápas a zda nechceme do sestavy raději zařadit někoho zdravého,“ přiznal asistent trenéra Pavel Patera.

Trenéři mohou do utkání využít maximálně 19 hráčů do pole a Kladno proto raději dalo do sestavy mladého Patyka.

„Klobouk dolů před Jardou, že s tím přišel,“ děkoval Patera s tím, že se neobává toho, že Jágr nestihne předepsaný počet patnácti utkání.

„Bylo by krásné projít do baráže bez prohry, ale vidíte, jak vyrovnaná je série s Prostějovem,“ dodal Patera. (rum)