„Jsem spokojený s tím, že se nám tu dnes podařilo získat body. Myslím si, že jsme viděli kvalitní a vyrovnané utkání. Možná jsme měli i trochu více štěstí než domácí. Především ve druhé třetině," hodnotil utkání pro klubový web Třebíče prostějovský trenér Kamil Přecechtěl.

V první třetině si oba soupeři vytvořili množství šancí, tu největší na třebíčské straně pak neproměnil Radim Zohorna, jenž sice unikl prostějovským bekům, ale na skvěle chytajícího Kantora si nepřišel.

Ve druhé třetině se už ale Jestřábi prosadili, ačkoliv byli v této pasáži hry horším týmem. Dvě minuty po neproměněné gólovce třebíčského Kuska se rozjel s pukem Jakub Krejčík a svou nenápadnou střelou z dálky překonal třebíčského brankáře Jekla.

Jestřábi drželi jednobrankový náskok téměř do konce zápasu, v 57. minutě se však v přesilové hře prosadil střelou do horního rohu Petr Mrázek. "Nejdříve nás podržel nás Pavel Kantor a také branková konstrukce. Poté jsme dali branku a vedení jsme dlouho drželi. Nechali jsme se ale vyprovokovat jako při utkání s Havířovem a byli jsme vyloučeni. Na konci třetiny jsme pak dostali bohužel branku," mrzelo Přecechtěla.

O osudu utkání nerozhodlo ani následné prodloužení a na řadu tak přišly nájezdy. V nich se trefil ve druhé sérii Jakub Krejčík, Třebíč však záhy vyrovnala. Krejčíkovi tak nezbylo nic jiného, než na sebe vzít odpovědnost i v páté sérii a opět se nemýlil. Na jeho druhý úspěšný nájezd už Třebíč nedokázala zareagovat a Jestřábi tak zápas vyhráli 2:1 po nájezdech.

„Nesouhlasím s tím, že utkání bylo vyrovnané. Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání a byli lepším týmem. Nám však chybí vstřelené góly, i když máme šancí mnoho," řekl zklamaný asistent trenéra Třebíče Jaroslav Barvíř.

Třebíč – Prostějov 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky: 57. Mrázek – 34. a rozh. nájezd L. Krejčík. Rozhodčí: Bejček – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:6, navíc Protivný (Prostějov) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1920.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, Lojek, Bartejs, Koch, Čejka, Schejbal – Erat, Dolníček, Kristl – Mrázek, T. Havránek, Kusko – Jan Wasserbauer, Milfait, Huňa – Juráň, Paták, R. Zohorna. Trenér: Martin Sobotka

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – D. Kolář, Protivný, T. Kvapil, A. Holík, V. Zadražil, Holomek, Vokurka – Půhoný, Venkrbec, Luňák – Korhoň, Moskal, M. Novák – Fiala, Hozák, L. Krejčík. Trenér: Kamil Přecechtěl