Nový asistent Jestřábů Lukáš Majer mluvil o důležitosti zachování kostry týmu, na čemž skutečně klub zapracoval a udržel brankáře Pavelku, obránce Pěnčíka i hvězdné útočníky Ostřížka s Burianem či lídra produktivity Tomáše Jáchyma. Někteří důležití hráči ale končí.

Veselý s Illéšem se radují ze vstřelené branky
Další dva nové jestřábí podpisy. Trenér Totter skončil

Patří mezi ně i třetí nejproduktivnější borec základní části Filip Jansa. Dvacetiletý forvard do Prostějova zamířil na hostování z Liberce a pro nový extraligový ročník po něm sáhla Plzeň.

„Měl jsem několik nabídek a ta plzeňská mi dávala největší smysl. Navíc v Prostějově se mnou bylo několik kluků z Plzně a slyšel jsem, že prostředí i zázemí je zde fantastické,“ řekl Jansa pro klubový web Západočechů.

A zpět do Plzně má namířeno i stejně starý obránce Daniel Malák. „Dan Malák je naším odchovancem a kapitánem loňského týmu juniorů, který vyhrál mistrovský titul. Obehrál se rok v Prostějově a my věříme, že má v sobě velký potenciál,“ uvedl generální manažer Martin Straka.

Vzhledem ke kauze kolem smlouvy dalšího mladého plzeňského odchovance Jana Slaniny, kdy se podle serveru iSport.cz i tvrzení sportovního manažera HC Škoda Plzeň Tomáše Vlasáka a hráčova agenta měli Jestřábi dopustit machinací se Slaninovou smlouvou, těžko dá očekávat pokračování beka vypůjčeného z Plzně Jakuba Hamšíka a právě Slaniny v barvách Jestřábů.

„Situace ohledně Jana Slaniny, o které podrobněji informoval Deník Sport, je stále v řešení,“ píše se na webu hcplzen.cz.

Ztráty Staňka a Vlacha

Co je ale jisté? Prostějov bude v další sezoně postrádat 34letého obránce Robina Staňka, který podepsal v konkurenčním Vsetíně.

„Robina jsme měli v hledáčku delší dobu. V uplynulé sezoně odehrál za Prostějov vynikající play-off. Byl to nejlepší bek Jestřábů,“ řekl pro klubový web Valachů jejich sportovní manažer Radim Tesařík.

Podobnou ztrátou je návrat 33letého Romana Vlacha do Zlína. Ten byl v tabulce jestřábí produktivity hned za Jansou.

Co defenziva?

Ofenziva Jestřábů se nicméně přes zmíněné ztráty jeví opět jako obrovsky silná. Horší už to je s defenzivou. Na soupisce zatím figurují zmiňovaný Pěnčík a Aleš Poledna. K oběma mladým obráncům (23 a 21 let) nutně musí přijít zkušenosti.

Jenže 26letí Jan Bartko a Jakub Kubeš přišli do Prostějova během rozehrané sezony a jejich pokračování na Hané je přinejmenším hodně nejisté. Jestřábům by se tak hodilo setrvání 31letého Tomáše Valenty s bohatými extraligovými zkušenostmi.

Pokud ani jeden z tria zkušených na Hané nezůstane a Prostějovští budou muset lepit de facto zcela nový obranný val, mohlo by jít o závažný problém. Bez ohledu na nejasný konec trenéra Aleše Tottera, který v posledních dvou sezonách dal hře Jestřábů líbivou a hlavně úspěšnou tvář.

Aleš Poledna a Martin Pěnčík pokračují v Prostějově i v příští sezoně
Další podpisy u Jestřábů. Na Hané pokračují dva mladí mladí a nadějní obránci