Jestřábi začali aktivně, přesto Kladno dokázalo zadržet všechny jejich pokusy o útok. Ve druhé minutě pak fauloval Coufal. Jeho trest přinesl první velkou šanci zápasu. Hořava mířil do prázdné brány, ale Šimboch tygřím skokem jeho pokus zlikvidoval.

Prostějovský gólman vzápětí vychytal i Dragouna. Jestřábům scházelo několik hráčů, a také proto byl přechod do útoku těžší. Nedařilo se jim zahrozit před Vladařem. Naopak v patnácté minutě udeřili domácí. Tenkrát poslal puk Hronovi a ten nedal Šimbochovi šanci. Hanáci tak po dvaceti minutách prohrávali 1:0.

Další gól pak inkasovali ve druhé třetině. Hned na jejím začátku se Kladno pustilo do útoku, Tenkrát křižnou nahrávkou našel zase Hornu a branka byla na světě. Odpovědět mohl Husák, ale netrefil se. Gól nedokázal vstřelit ani Roupec.

Domácí brankář Vladař se tak během druhé části pořádně zapotil, ale veškeré útoky vedené na něj dokázal pokrýt. V závěru se pak blýskli oba gólmani. Šimboch nejprve zastavil Hlaváčův únik a Vladař na druhé straně zlikvidoval střelu od modré a i následnou dorážku.

Stav 2:0 byl pro Hanáky stále hratelným, ale v závěrečné části se jim už nedařilo. Třikrát inkasovali a připisují si tak další prohru. Nejprve se už ve čtyřicáté čtvrté minutě prosadil Tenkrát po Hornově přihrávce. O půl minuty později si Eberle vyměnil kotouč s Kaberlem a zvýšil na 4:0. V padesáté minutě pak vymetl růžek Šimbochovy brány Strnad. Zápas tak byl předčasně rozhodnut. Čest Jestřábů mohl zachránit Radek Meidl, ale ani on na výborného Vladaře nestačil.

„Chtěli jsme navázat na předešlé zápasy a hrát z dobré obrany, což se docela dařilo, byť výsledek vypadá hrozivě," povzdechnul si asistent prostějovského kouče Jiří Vykoukal, ale optimističtěji dodal: „Klukům poděkuji, včetně brankáře Šimbocha. Dlouho v okleštěné sestavě bránili dobře i v oslabení, přestože tam Kladno disponuje kvalitnímu hráči. Ve druhé třetině jsme se domácím vyrovnali a chvílemi je i předčili, ve třetím dějství jsme chtěli domácí dostat do stresu, zkusit dát kontaktní gól, ale zase inkasovali v oslabení a pak přišel zbytečný gól, kdy jsme propadli. Pak už jsme jen čekali na konec."

„Chtěli jsme hrát aktivně, ale do stavu 3:0 nás trochu zklamala koncovka. Po třetím gólu jsme se ale zklidnili a odehráli to slušně. Je ale pravda, že Prostějov zde předvedl aktivní hokej a výsledek je pro něj trochu krutý," pochválil protivníka lodivod Kladna Jiří Čelanský a neopomněl pochválit mladičkého brankáře: „ Dan Vladař chytal výborně a dokázal, že je ohromným talentem. Přiznám, že jsme ho nasadili i proto, že má šanci jet na dvacítky, což by bylo ocenění nejen pro něj, ale i pro trenéry brankářů."

Rytíři Kladno – LHK Jestřábi Prostějov 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 16. Horna (Tenkrát, Kaberle), 23. Horna (Tenkrát, Stach), 44. Tenkrát (Horna, Kaberle), 44. Eberle (Kaberle), 50. Strnad (Redlich). Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Samuel. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Střely na branku: 42:22. Diváků: 1970.

Rytíři Kladno: Vladař – Klouček, Kaberle, Lukáč, Růžička, Jaroměřský, Gutwald – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Horna, Stach, Tenkrát – Eberle, Dragoun, Hořava – Strnad, Dalecký, Redlich. Trenéři: Čelanský, Kopecký.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Řezáč, Roupec, Malý, Husák, Hawlík, Jedlička – Coufal, V. Meidl, R. Meidl – Indra, Duba, Kajaba – Cienciala, Moučka, Sršeň – Kovařík. Trenér: Petr Zachar