Bitva mezi třetím a šestým celkem soutěže se stala malou generálkou pro první kolo play off. Domácí tým v ní ale žalostně propadl a nakonec prohrál 4:7. Nedisciplinovanost, neplnění úkolů opět potopily výběr Jestřábů.

Karviná naskočila do utkání jako modrá lavina. Prvních pět minut patřilo hostům, ti po ledě téměř létali. Jestřábi se jen stěží dostávali k puku. Hosté je přehrávali rozdílem třídy.

Očividně zaskočené bíle dorazil v páté minutě Garip Saliji, který využil přihrávku Samieca a poslal hosty do vedení.

Svěřenci trenéra Zachara mírně ožili díky přesilové hře a i oni párkrát vyzkoušeli brankáře hostů, ale bez gólových následků. Ty přišly opět na druhé straně kluziště.

Mladá prostějovská obrana chybovala a David Mikšán zvýšil na 2:0.

Totálně rozložení Jestřábi se nedokázali vrátit do hry. Na absolutní dno si sáhli ve čtrnácté minutě. Vladimír Luka se uvolnil v mezikruží a trefil břevno Vrbovy brány, ale kotouč se do ní odrazil.

Nálada na domácí střídačce byla na bodu mrazu. Trenér Zachar stále dokola vysvětloval hráčům, co mají dělat, a úspěch se nakonec dostavil.

V devatenácté minutě vzal na sebe odpovědnost obránce Jedlička a projel prakticky celé kluziště a snížil na 3:1. Ani ne o půl minuty později se dopředu prodral Berčák a těsně před gólmanem přihrál Novákovi. Jeho zakončení do odkryté brány určilo stav po první třetině na 3:2.

Druhou část začali aktivněji domácí hokejisté. Karviná byla očividně otřesena z dvou branek do šatny, což se projevilo na její hře.

Prostějovské šance zvýšil Javín, který hned zkraje fauloval. Početní převaha Jestřábům ale nevyšla. Natlačili se do útočné třetiny, ale chybělo kvalitní zakončení.

Hosté se začali pomalu probouzet a vracet se do hry. Tomu chtěl zabránit Pavel Handl a pustil se do útoku, za Ilášovou bránou tvrdě odstavil Flašara. Ten vzápětí oplácel, dost nevybíravým způsobem. Vyfasoval 2 + 10 minut na trestné lavici za vražení na hrazení. Ale ani tentokrát Prostějov nedal vyrovnávací gól.

Pět minut před koncem opět nastoupila modrá síla. Největší hvězda hostů David Moravec se rozjel zprava, před Vrbou zamíchal a vystřelil k vzdálenější tyči. Karviná vedla 4:2. O tři minuty později se prosadil Luka. Po čtyřiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 5:2.

Naději pro domácí vykřesal Šebek, který po Jedličkově přihrávce snížil na 5:3. V polovině poslední části přišla další velká šance pro Jestřáby. Rozhodčí v rozmezí minuty vyloučili Salijiho a Davida Moravce.

Dvojnásobné přečíslení využil obránce Jedlička, který od modré propálil vše, co stálo před ním.

Prostějov sahal po vyrovnání, ale ostřílení hráči hostujícího celku se nenechali zaskočit. Domácí hráli další přesilovku, ale v útoku chyboval Kotásek a hráči v modrém se dostali do přečíslení. Ivan přihrál Mikšákovi a ten zvýšil na 6:4. Poslední trefa přišla v padesáté šesté minutě, David Samiec se prosadil přes obránce a upravil na konečných 7:4.

„My jsme přijeli v dobré pohodě a od začátku jsme měli hru pod kontrolou. Měli jsme jen malé výpadky. Odehrávalo se to v klidném tempu a pohodě. Za týden nás čeká úplně jiný zápas," okomentoval zápas kouč Karviné Aleš Flašar.

„Rozhodla první třetina, kde nás Karviná přehrávala minimálně o jednu třídu. Opět přišly neskutečné chyby v obraně. Potom dva zbytečné fauly a bylo po zápase. Je to o disciplíně a odpovědnosti. Nejsme schopni dodržet to, co máme," řekl po utkání skleslý Petr Zachar.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – SK KARVINÁ 4:7 (2:3, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 20. Jedlička (Ševčík), 20. Novák (Berčák, Zezula), 47. Šebek (Jedlička), 51. Jedlička (Ševčík, Šebek) – 5. Saliji (Samiec, Ivan), 12. Mikšan (Ivan, Luka), 14. Luka (Mikšan), 35. Moravec (Ivan), 37. Luka (Mikšan, Moravec), 52. Mikšan (Ivan), 56. Samiec (Saliji). Vyloučení: 2:6 (Flašar osobní trest 10 minut) Využití: 1:1 V oslabení: 0:1

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Kaluža, Jedlička, Zezula, Arnošt, Jirák, Tomiga, Finkes – Duba, Handl, Černý, Šebek, Stráněl, Skácel, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Kotásek. Trenér: Petr Zachar.

SK Karviná: Iláš – Zajac, Flašar, Kowalczyk, Javín, Vnenk, Sznapka – Saliji, Badžo, Samiec, Blatoň – Miczek, Moravec, Mikšan, Rosůlek, Ivan, Luka, Nystedt, Zuber. Trenér: Aleš Flašar.