První dvacetiminutovka rozhodla celé utkání. Během úvodních minut si domácí vytvořili dvě šance a hned tu druhou přetavili v gólovou radost. Petr Slovák nedal brankáři Vrbovi šanci. Jestřábi se ale nedokázali probudit a jejich výkon byl bezzubý. Navíc v deváté minutě zvýšil na 2:0 Roman Kelner, který prokličkoval celou útočnou třetinou a poté neomylně prostřelil i Vrbu. O šest minut později se Frýdek-Místek radoval po třetí. Petr Rozum přihrál z rohu kluziště Petrovi Škatulovi, který zase překonal Adama Vrbu. I samotný závěr třetiny patřil domácímu mužstvu. Prostějov dostal gól do šatny opět od Petra Škatuli. Jestřábi prohrávali 4:0.

První radost prostějovských hokejistů přišla až v šesté minutě druhé třetiny. Přesilovou hru využil obránce Robert Jedlička, který snížil na 4:1, ale za pouhé dvě minuty přišla další tvrdá rána od domácích hráčů. Jakub Tepera prostřelil dnes nejistého Vrbu a zvýšil na propastných 5:1. Ale i přes frustrující vývoj klání se hosté nevzdávali. Lubomír Korhoň pomocí brankové konstrukce snížil na 5:2.

Žalostné skóre se neměnilo ani v průběhu třetí části. David Zachar dokázal trefit pouze horní tyč Chvostkovy brány. Svěřenci trenéra Zachara se snažili vyrovnat nebo alespoň snížit hrozivé skóre. Třetí prostějovská radost došla až minutu před koncem střetnutí. Na 5:3 snížil při vlastním oslabení Pavel Handl, ale na víc už Jestřábi neměli čas.

„Znova jsme měli strašidelný vstup do zápasu. Propadli jsme už v první třetině, a to zásluhou hrubých obraných chyb. Navíc se vůbec nedařilo ani Adamu Vrbovi apokud tyto věci spojíme máme výsledek 4:0. Snažili jsme se výsledek korigovat, ale domácí byli na koni, to už se těžko obrací. Bohužel ani nám se to nepovedlo," řekl k sobotnímu zápasu trenér Petr Zachar.

HC Frýdek Místek – LHK Jestřábi Prostějov 5:3 (4:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. P.Slovák (Krutil), 9. Kelner (Gogolka, Teper), 15. Škatula (Rozum, Krutil), 20. Škatula (Hrubý, Ovšák), 30. Teper (O.Sluštík, Gogolka) – 27. Jedlička (Korhoň, Kolibár), 33. Korhoň (Novosad), 59. Handl. Počet diváků: 535.

HC Frýdek Místek: Chvostek – Gajda, Teper, Krutil, Kudláček, Ovšák, Ferenc, Golasovský, Gogolka, Sluštík O., Kelner, Slovák P., Rozum, Škatula, Sluštík J., Hrubý, Kanko, Štubňa, Slovák J.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Kovařík, Janota, Kumstát, Popelka, Tomiga, Finkes, Korhoň, Handl, Novosad, Duba, Černý, Šebek, Zachar, Kryl, Ševčík, Berčák, Jedlička, Kolibár. Trenér: Petr Zachar.