„Omlouvám se soupeři za to, že jsme odešli. Je to přátelský zápas a musíme to tak brát. Máme hodně zraněných hráčů, kteří byli zranění hokejkou. Ať už to byla smůla nebo ne, už zkrátka nemělo cenu dohrávat zápas. Rozhodně nešlo o to, že bychom odešli kvůli vyrovnávací brance," vysvětlil havířovský trenér Štefan Mikeš.

Jeho oponent na lavičce Kamil Přecechtěl byl však poněkud jiného názoru. „Už se to párkrát stalo, to je prostě hokej. Havířov se cítil ukřivděný, já se však musím přiznat, že se mi utkání nezdálo nějak brutální, že bychom například vyhledávali osobní souboje a záměrně faulovali," vyjádřil se k incidentu.

Jestřábi začali úvod duelu aktivně, ve velkých šancích se nejdříve objevil Venkrbec a pak Fiala. Havířovští prakticky ze své první šance vstřelili hned vedoucí gól. Kotalovu střelu vyrazil před sebe brankář Neužil a nikým nebráněný Bednář dorazil puk za záda brankáře Jestřábů.

Jestřábi však svou aktivní hrou ihned vyrovnali, nahozený puk dokázal díky důrazu na brankovišti dorazit Patrik Moskal.

Ve druhé třetině museli prakticky celou její polovinu Jestřábi zapomenout na útočení, protože se třikrát v krátkém sledu provinili proti pravidlům. I když Havířov nezahrál své přesilovky nějak zvlášť špatně, na pozornou prostějovskou obranu si nepřišel. Poté zase šli Havířovští na 14 sekund do třech, avšak ani tato početní výhoda zůstala nevyužita.

Ve třetím dějství už byly prvotním signálem incidentu protesty hráčů, kteří nesouhlasili s výrokem rozhodčího ohledně trestu pro jejich tým. Z následné přesilovky se pak prosadil Matouš Venkrbec.

I tato branka byla podle havířovských hráčů sporná a po krátkých prostestech se rozhodli k radikálnímu kroku – opuštění vlastní střídačky a cestu do šaten. Zápas se tedy ve 48. minutě již nedohrál.

„Ten gól byla sice chyba rozhodčího, ale jak jsem už říkal, o tento moment nešlo. Byli jsme zkrátka už napnutí a spíše už jsme nechtěli v tomto zápase pokračovat, aby se nám nikdo nezranil," osvětlil Mikeš.

„Co já vím, tak jedno zranění bylo po trefení pukem, druhé pak, že hůl sjela po holi, což se v hokeji stává. Utkání bylo vedeno ve fair-play," viděl zápas Kamil Přecechtěl.

Jestřábi si tak můžou spravit chuť čtvrtečním utkáním s Přerovem, které se snad již dohraje.