„Láďa končí na pozici hlavního trenéra z osobních důvodů a za odvedenou práci mu moc děkujeme. Více se k celé situaci vyjadřovat nebudeme,“ uvedli Hanáci na svém webu komentář sportovního manažera Jiřího Vykoukala k nečekanému Lubinovu konci.

Proč nečekaný? Ještě měsíc zpět Lubina v rozhovoru pro Deník uvedl, že se na sezonu těší a má v plánu zde dokončit, co začal. „Hlavně mi ale jde o to, abych odvedl práci s lepším výsledkem, než tomu bylo v minulé sezoně,“ řekl tehdy Lubina.

Opět odchovanec Pardubic

Za měsíc se ale vše obrátilo o 180 stupňů, nově Jestřáby povede Jiří Šejba.

Autor hattricku v zápase s Kanadou na mistrovství světa v Praze v roce 1958 Jiří Šejba naposledy působil u týmu China Golden Dragon, který nastupoval ve druhé lize. Nejvíce je ale spjatý, stejně jako jeho předchůdce Lubina, s extraligovými Pardubicemi, kde roku 2000 začal svojí trenérskou kariéru.

V roce 2005 a 2012 dokonce s Pardubicemi slavil extraligový titul coby asistent trenéra a o sedm let později jako sportovní manažer. Jeden rok také působil v Mladé Boleslavi.

Dále Šejbova trenérská kariéra vedla do Polska k týmům GKS Tychy a Unia Oswiecim. I zde slavil titul, a to v roce 2015 právě s Tychami.

„Jirka působil několik let v Polsku a je natolik zkušený trenér, aby se dokázal rychle zorientovat v prostředí Chance ligy a poznal hráče, které máme v současné době na soupisce,“ vysvětluje Jiří Vykoukal důvody Šejbova angažování.

Autor: Jiří Horák