Nejprve na ledě Frýdku-Místku a ve středu i doma s Karvinou. Ale svěřenci trenéra Zachara vše napravili.

Sobotní duel začal velkou šancí hostů. Bednárek se uvolnil mezi kruhy a vystřelil, Vrba vyrazil ramenem. Oba týmy se potom uklidnily a nehnaly se zbrkle do útoku, další větší šance přišla znovu z hokejek Slezanů. Polok dvakrát za sebou prověřil prostějovského gólmana, ale ten dokázal své kvality.

kvělé zákroky předváděl i opavský strážce svatyně. Šafránek zneškodnil například Dubovu nepříjemnou dorážku z patnácté minuty. Výkony brankářů poznamenaly výsledek v první třetině natolik, že po dvaceti minutách svítilo na ukazateli skóre 0:0.

Druhá část byla přesným opakem té první. Gólmani sice stále dávali na odiv své umění, ale štěstí se přiklonilo na stranu útočníků, a tak padlo celkem šest branek. Hned ve třetí minutě zúročil převahu domácích mladík Tomáš Berčák. Sebral puk u mantinelu a následně sjel před bránu a otevřel skóre.

Za tři minuty se radoval podruhé. Tentokrát objel branku a zasunoval rychle k tyči.Tam Šafránek posunul beton, jenže odražený puk do branky mladý Jestřáb dotlačil. Opava se za stavu 2:0 nevzdávala a snažila se nepříznivý výsledek zvrátit. Ve třicáté minutě zmátli domácí obranu Kukol s Polokem a Vlašánek překonal Adama Vrbu. Za dvě minuty vyrovnal Josef Tichý, ten využil přesilovku hostů, když vypálil od modré. Stav byl opět nerozhodný.

Do konce druhé části se dokázali ještě dvakrát prosadit domácí. Nejprve ukázal svůj um David Zachar, který se dostal až ke střele na Šafránkovu bránu, jeho ránu tečoval David Šebek a Prostějov opět vedl. Minutu před koncem třetiny využili Jestřábi ještě přesilovku. Jedličkovu střelu tentokrát tečoval Duba.

Třetí dvacetiminutovka byla již o odhodlání. Obě mužstva měla opačný cíl. Hosté chtěli co nejrychleji srovnat a domácí by nejraději ještě gólově odskočili. Tato strategie se příjemně projevila i ve hře, protože oba celky se stále snažily útočit a urvat si potřebné body. Nebezpečnějšími byli ale rozhodně domácí. Například obránce Kolibár nastřelil tyč Šafránkovy brány, ale poslední radost přišla až s šedesátou minutou. Lukáš Duba a Zdeněk Novosad se dostali do přečíslení dva na jednoho a kapitán Prostějova hravě překonal ležícího Šafránka. Jestřábi vyhráli 5:2 a do středeční odvety na ledě Opavy si odnášejí lepší pocit ze hry a hlavně důležité tři body.

„Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas, měli jsme hodně šancí, což měla i Opava, ale nevyužila je. Také oba gólmani potvrdili své kvality, na góly jsme se hodně nadřeli ale s vítězstvím můžeme být spokojeni. Rozhodující byla rychlá branka na 3:2, protože v tu dobu na tom byla lépe psychicky Opava," řekl po utkání domácí trenér Petr Zachar a dodal: „Hrajeme teď třikrát se Slezanem, takže máme možnost vyzkoušet si malé play-off, což je pozitivní. navíc Opava je velmi kvalitní soupeř."

„Domácím jsme to hodně usnadnili. hráči jako Černý, Duba, Šebek jsou velice kvalitní a těžko se brání. to se nám nedařilo. Výsledek je pro mne zklamáním. Prohrávali jsme 4.2 a museli jsme s hrou něco udělat, ale přišly další chyby," zklamaně ohodnotil zápas kouč Opavy Karel Suchánek.

LHK Prostějov – HC Slezan Opava 5:2 (0:0. 4:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Berčák, 26. Berčák (Ševčík, Kryl), 35. Šebek (Zachar, Černý), 39. Duba (Jedlička, Novosad), 60. Duba (Novosad, Jedlička) – 30. Vlašánek (Kukol, Polok), 33. Tichý (Měch, Černý Diváci: 871.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Kolibár, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes, Kaluža – Handl, Novosad, Duba – Černý, Šebek, Zachar – Kryl, Ševčík, Berčák – Novák, Stráněl. Trenér: Petr Zachar.

HC Slezan Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Bednárek, Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vitek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Chalupa. Trenér: Karel Suchánek.