Začátek vyšel lépe domácím, kteří se z nenápadné akce v polovině šesté minuty radovali z první branky zápasu.

O minutu později však mohli Hanáci vyrovnat. Račuk ale nabídnuté trestné střílení neproměnil. Svou chybu ale napravil na konci první části, když dokázal dorazit kotouč za Wolfova záda. Vteřinu před koncem šli pak Jestřábi do vedení, když se po pěkné kombinaci prosadil Lukáš Žálčík.

„Jsme rádi za tři body. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas. V první třetině jsme měli spoustu příležitostí. Neproměnili jsme asi tři samostatné nájezdy,“ litoval prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Ve druhé třetině přidali svěřenci trenéra Vykoukala zásluhou Tomáše Nouzy třetí branku.

„Do druhé třetiny jsme vstoupili zbytečným vyloučením. Poté se nám ale podařilo odskočit na rozdíl dvou branek,“ popisoval Vykoukal.

Z kraje poslední části měli Prostějovští na holi dvě obrovské šance, kterými by definitivně zlomili zápas na svojí stranu. Kadaňský brankář Wolf však držel naděje svého týmu v zápase.

Domácí poté stihli pouze snížit dvě minuty před koncem na jednobrankový rozdíl. Hanáci si ale vítězství pohlídali a nedovolili Kadaňským se poprvé v sezoně radovat z vítězství.

„Sice ještě nevyhráli, my si ale přáli, aby to poprvé nebylo s námi. Zápas jsme měli rozhodnout v první třetině. Když dostaneme branku, hra se nám trochu rozsype. Přeci jen máme mladé kluky, mladou obranu. Zápas jsme ale vyhráli, což je nejdůležitější,“ dodal závěrem prostějovský kouč.

V dalším zápase vyzvou Jestřábi v pondělí na svém ledě od 18 hodin čtrnácté Ústí nad Labem.

SK Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Wojnar (Trefný, Chlouba), 59. Zygmunt (Miškář, L. Chalupa) – 19. Račuk (Nouza, L. Krejčík), 20. Žálčík (Berger, Račuk), 39. Nouza (Chlán). Rozhodčí: Jechoutek, Pilný – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 199.

Kadaň: Wolf – Poizl, Trefný, Mert, L. Chalupa, M. Jandus, Eliáš, Klodner – Wágner, Chlouba, Wojnar – Zabloudil, Miškář, Michnáč – R. Pilař, Zygmunt, Koblížek – Zd. Zabloudil, Kuba, Řepík. Trenéři: Petr Klíma, Tomáš Hamara.

Prostějov: D. Dvořák – M. Novotný, Muška, Hrdinka, Mrázek, Husa, Březák, Brančík – L. Krejčík, V. Meidl, Nouza – Kafka, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Chlán, Berger – T. Jandus, M. Novák, Ouřada. Trenér: Jiří Vykoukal.