Stejně tak i nejvěrnější fanoušci klubu. Čtvrteční rozbruslení plánované na dvanáctou hodinu se vůbec nekonalo.

A přitom to měla být tak trochu slavnostní chvíle. Dlouho se vedení Jestřábů nemohlo domluvit s domovní správou na úhradě dluhu 1,6 milionu korun, který vznikl za provoz ledu v minulé sezoně. Kompromis v podobě splátkového kalendáře je na světě, zimní stadion včetně kancelářských prostor mají Jestřábi k dispozici. „Domovní správa tímto krokem ukázala, že chce zachovat hokej,“ těšil se klubový boss Zdeněk Zabloudil.

Ve čtvrtek na stadionu trénoval jen Jágr Team. Proč Prostějovští nevyjeli? „Je to ku prospěchu klubu,“ odbyl přítomné novináře Chlustina.

Pár hráčů, převážně juniorského věku, se na zimním stadionu ukázalo, ale jen proto, aby nafasovalo výstroj. „První trénink bude v sobotu v 9.30 hodin,“ uvedl Chlustina. Novináři nebudou sami, kdo nejen po čtvrteční zkušenosti neuvěří Jestřábům ani zobák mezi očima, ať už se sobotní termín prvního, velmi opožděného tréninku před startem druholigové sezony, jeví jakkoliv jistě.

„Nic za tím nehledejte. V sobotu trénink bude. Sportovní stránku už má na starosti pan Chlustina,“ vzkázal předseda klubu Zabloudil.

Hledat za tím můžeme minimálně to, co se nabízí. Neměli ve čtvrtek Jestřábi k dispozici dostatečný počet hokejistů? A budou v sobotu?

„Opakuji, že hráčů je dost. Ale to už je teď věcí trenéra. Já musím řešit i práci v mých firmách. Dva měsíce jsem nedělal nic jiného, než že jsem se točil kolem hokeje v Prostějově,“ podotkl Zabloudil.

Na závěr zbývá říci nahlas ještě jednu úvahu. Co se stalo tak závažného za 24 hodin mezi středou a čtvrtkem, že místo tréninku svého oblíbeného týmu se fanoušek musel spokojit jen s konstatováním: Je to v zájmu klubu?