Jestřábi Kadaňské prozatím vždy porazili. Hned ve čtvrtém kole WSM ligy v polovině září si Hanáci smlsli na Trhačích 4:3 na domácí půdě. O měsíc později pak Prostějov nedal Severočechům šanci a na jejich ledě vyhrál 5:2.

Hanáci disponují desetibodovým náskokem na třinácté Trhače a stále drží sedmé místo v průběžné tabulce druhé nejvyšší hokejové soutěže.

Ovšem svěřenci lodivoda Pavla Arnošta nedokázali ve středečním devětadvacátém kole navázat na výhru z minulé soboty, kdy setnuli Třebíč 7:3, a smolně prohráli s posledním Mostem 3:2.

Pokud nechtějí Hanáci spadnout do druhé poloviny tabulky, musí dnes bodovat.

Oproti tomu Kadaň na tom není bůhvíjak dobře. Jen třiatřicet bodů na kontě během tří měsíců od začátku letošního ročníku první ligy a především četná řada proher v nastavení dává Jestřábům určitou naději.

Severočeši během devětadvaceti odehraných kol neuzmuli ani jedno vítězství v prodloužení a jsou v soutěži jediní, kdo z akce mimo základní hrací dobu nevytěžil ani bod.

Na druhou stranu Prostějovu prodloužení vychází, neboť do dneška duelyv nastaveném čase pětkrát vyhrál.

Skutečnost, že Kadani opravdu prodloužení nesedí, potvrdil i její středeční zápas na ledě Ústí nad Labem. V severočeském krajském derby mezi Slovanem a Trhači se lépe vedlo domácím.

Zápas nahoru dolů ovládali zpočátku Ústečtí, jež se jako první prosadili z hokejky Daniela Vrdlovce. Kadaň vytasila drápy a ve druhé dvacetiminutovce otočila skóre na svoji stranu zásluhou branek Jakuba Trefného a Martina Kouta. Během závěrečné části Slovan tápal a vyrovnat na 2:2 stihl až tři minuty před koncem.

O finálním výsledku tak rozhodlo až prodloužení. Dlouhé trvání však nemělo. Hráč Ústí David Bernard totiž ukázal už v jedenašedesáté minutě, kdo v kraji vládne prvoligovému hokeji a korunoval vítězství Slovanu na 3:2.

Důležitý mač pro Prostějovany začíná již v sobotu od 17.00 hodin.