Přestože Jestřábům patří jedenáctá pozice, jistou stále nemají ani účast v předkole play-off. Od vyřazovacích bojů jsou ale přeci jen kousek. Jak velký?

Ohrozit je mohou jen Benátky nad Jizerou s Havířovem, které jsou za nimi o devět bodů (oba celky ještě čekají tři střetnutí) a se kterými mají horší vzájemné zápasy. Jelikož se ale právě tyto dva celky spolu střetnou v příštím kole, bude to pouze jeden z těchto dvou mančaftů, kdo by mohl Jestřáby vytlačit z elitní dvanáctky.

Nutno ovšem podotknout, že by Hanáci museli zbývající zápasy prohrát v základní hrací době a Benátky nebo Havířov naopak vše vyhrát za tři body, aby Hanáky o místo připravili.

„Do play-off potřebujeme udělat jeden zápas. Poté je jedno, na koho narazíte,“ ví prostějovský trenér Jiří Šejba.

Naopak kdyby se jeho svěřencům zadařilo a následující zápasy s Litoměřicemi, Slavií a Porubou vyhrají (za co nejvíce bodů), mohli by pomýšlet i na patra zaručující začátek dvou prvních utkání předkola na domácím ledě.

Co je potřeba zlepšit?

Hanáky hlavně trápí vstupy do začátků utkání, kvůli kterým jdou po dvaceti minutách do kabin i s několikagólovým mankem, které se pak těžko dohání.

„Asi podceňujeme některé situace. Štěstí přeje připraveným. Nejsme asi tak koncentrovaní na úvody zápasů. Nevím, jak jinak si to vysvětlit,“ popisoval jeden z obránců Prostějova Robin Staněk.

Také přesilovky svěřence trenéra Šejby poslední dobu trápí.

„Chyběla tam také nějaká překvapivá přihrávka. Hráli jsme to jenom jako,“ vysvětloval druhý nejlepší střelec Hanáků Dominik Hrníčko.

Litoměřicím se daří

V dalším zápase čekají Hanáky Litoměřice, které za sebou naopak mají parádní sérii. Z devíti posledních odehraných utkání dokázaly osmkrát vyhrát za tři body, což je vyneslo až na sedmou příčku tabulky Chance ligy.

Celek ze severu Čech se také pyšní tím, že útočníci Miškář s Beranem obývají druhé, respektive první místo produktivity celé soutěže.

Středeční souboj je na programu od 17 hodin na ledě Stadionu.