Hokejoví Jestřábi již nemusejí myslet na fakt, že jako jediní ve druhé lize neprohráli a do dalších druholigových bojů mohou jít s čistou hlavou.

Ve středečním zápase pátého kola totiž prostějovští hokejisté klopýtli doma se Šumperkem, porážka v prodloužení je ale z prvního místa tabulky Východ nesesadila.

V sobotu Jestřábi zavítají na led Uherského Hradiště, se kterým se jim vůbec nedařilo v přípravných zápasech.

„Ztráta bodů jednou musela přijít, teď nás čeká Hradiště, se kterým jsme nevyhráli. Máme jim tedy co vracet a musíme se na to dobře připravit a postavit se k zápasu čelem,“ říká prostějovský trenér Petr Zachar.

Jeho svěřenci v sérii přípravných utkáních s Uherským Hradištěm hráli dvakrát a v obou případech byli neúspěšní. Venku Prostějov padl 4:3 a doma dokonce vysoko 1:6. Ty doby jsou ale dávno pryč. Prostějov kraluje tabulce a tým z jižní Moravy paběrkuje.

„Já myslím, že jsme od doby přípravných zápasů herně zase o kus dál,“ říká prostějovský útočník Petr Žajgla.

„S Hradištěm jsme odehráli víceméně dva vyrovnané zápasy. V některých fázích jsme byli lepší, takže když k tomu kluci přistoupí tak, jak mají a vrátí se k té kombinační hře, tak si myslím, že bychom měli mít šanci,“ předpovídá Zachar.

Tým z Uherského Hradiště je v tabulce až na třinácté pozici. Porazit dokázal pouze doma Nový Jičín a bod bral slovácký celek ještě za domácí prohru na nájezdy se Vsetínem.

V týmu se Hradiště může spolehnout na produktivního Jana Hečku, Václava Klabačku nebo v Prostějově velmi dobře známého Jiřího Pilušu.

Zápas na zimním stadionu v Uherském Hradišti startuje v sobotu v 17 hodin.

Miroslav Mazal