Ten je po dvou odehraných kolech s pěti body v čele tabulky, v prvním kole porazil Nový Jičín 3:0, ve druhém ukořistil dva body ve Frýdku-Místku za výhru 3:2 v prodloužení.

„Čeká nás jedno z nejlepších mužstev ligy,“ hovoří o prostějovském výběru s respektem havířovský kouč Jan Daneček.

„Navíc je to tým, který nehraje destruktivně. Naopak čekám otevřenější hru dopředu z jejich strany a i my chceme hrát stejně. Zvu tedy diváky na atraktivní utkání,“ předpokládá Daneček.

Prostějovský kormidelník Zachar měl po posledním zápase výtky k defenzivní činnosti svého týmu.

„Nastoupili jsme se čtyřmi pětkami, chtěli jsme dát prostor všem hráčům. Bohužel jsme působili velice těžkopádně, nebyl tam pohyb ani nasazení. Abychom hráče dostali do tempa, stáhli jsme to od druhé třetiny na tři pětky a už to bylo o něčem jiném. Dvougólový náskok Nového Jičína byl ale rozhodující,“ vrátil se k poslednímu utkání.

„Někteří hráči si neplnili své povinnosti. Hráli jsme příliš profesorsky. Pokud do zápasů nebudeme dávat více nasazení, mohli bychom mít problémy,“ připustil prostějovský kouč.

Před zápasem v Havířově ale cítí, že jeho tým má na to, aby mohl domácí tým potrápit.

„Šance jsou vždycky. V minulé sezoně se nám tam podařilo vyhrát,“ připomněl utkání, které se hrálo přesně před rokem a kdy Prostějov odjížděl s výhrou v poměru 6:4.

„Havířov je rychlé technické mužstvo, na které se musíme dobře připravit. Ale hlavně si musíme plnit defenzivní povinnosti tak, jak máme. Pokud to ale dokážeme, tak šanci určitě máme,“ řekl Zachar.

Stejně jako v domácím utkání proti Novému Jičínu bude postrádat obránce Petra Doseděla, který si v Porubě vykloubil rameno. „Vypadá to, že nám bude chybět minimálně dva měsíce,“ doplnil trenér Jestřábů.