To prostějovští hokejisté v páteční předehrávce mohli slavit první tři body v sezoně, když ve vyrovnaném zápase přetlačili chomutovské Piráty. Dvěma brankami k vítězství přispěla i nejnovější posila Hanáků Petr Kafka.

„Hráli jsme aktivní, celoplošný hokej a musím říct, že se mi to líbilo. Hlavně jsem rád, že jsme vyhráli, protože to pro nás byl důležitý zápas,“ řekl po utkání rodák z Prahy.

Ostravští jsou zatím stoprocentní. V úvodním zápase porazili Havířov a s nováčkem ze Sokolova sice ještě šest minut před koncem prohrávali, nakonec ale třemi brankami utkání otočili.

„Posledních několik let jsem strávil v zahraničí a nemám úplný přehled o soupeřích. Vím jen, že nám Poruba stojí v cestě a my ji budeme chtít porazit," říká odhodlaně na prostějovském webu Kafka.

Produktivitu ostravského celku zatím táhne, dle předpokladů, Vladimír Svačina, který patří mezi největší posily Poruby. Ve dvou utkáních si připsal čtyři body (1+3).

„Je to určitě tým, který by měl hrát nahoře. Nás to ale úplně nezajímá. Můžou tam mít, koho chtějí. My tam jedeme jako na každý zápas s tím, že si chceme odvést nějaké body,“ věří prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Zápas na ledě Poruby startuje v pondělí v 18.00.

Autor: Jiří Horák