Vyřazovací část druhé ligy se hraje na tři vítězné zápasy, a proto je momentální situace Prostějova velmi kritická. Stačí jedna jediná chyba a Jestřábům předčasně skončí dobře rozjetá sezona. Na ledě přitom nepředvádí špatný hokej, dokonce si i více hlídají obranu, což byl během základní části největší nedostatek mužstva. Se zlepšením defenzivy přišla menší aktivita v útoku. Ten momentálně stojí jen na Michalovi Černém a Davidu Šebkovi.

„Už během základní části jsem věděl, že je hlavní tahoun týmu. Černý má velké zkušenosti, ale bohužel v soupeřově kádru se to podobnými typy jen hemží. Hráči Baníku toho dokáží také patřičně využít," popisuje hlavní rozdíl mezi týmy trenér Prostějova Petr Zachar.

A má pravdu, protože oba předchozí zápasy rozhodli ostřílení hokejisté Marek Ivan a David Moravec za podpory Luky, Javína nebo Kowalczyka. Na straně Jestřábů vyniká pouze Černý, který stál u všech tří prostějovských branek v letošním play off. Tu třetí dokonce sám vstřelil, a to ve vlastním oslabení.

Kouzelník Razska

Důležitou součástí prostějovského celku je také nováček v dresu Jestřábů – brankář Ondřej Raszka, který za dva zápasy pochytal okolo devadesáti střel.

„Myslím si, že mu to jde. Chytá dobře, i když musím přiznat, že v pondělí šel třetí i čtvrtý gól trošku na jeho vrub. Přesto jsem s jeho výkony spokojen," chválil gólmana trenér Zachar.

Trpělivost, to je základ

Karviná dnes sehraje první mečbol a má velkou šanci na úspěch. Zkušenosti i dobrá výchozí pozice hrají Baníku do karet. Trenér Flašar přesto mírní nadšení: „Mužstvo jsem musel v pondělí nabádat k trpělivosti, protože soupeř má tak kvalitní mančaft, že s ním sotva můžeme hrát divočinu bez obran. Trpělivost bude základ i pro třetí utkání."

Petr Zachar doufá aspoň v dílčí úspěch a prodloužení čtvrtfinálové série: „Tomu, že porazíme třikrát za sebou Baník se dá stěží uvěřit. Doufám, že se nám aspoň povede sérii prodloužit na další zápas v Karviné."

Třetí zápas čtvrtfinále play off mezi Prostějovem a Karvinou začne ve středu od 18 hodin.