„Hledali jsme zkušeného a kvalitního obránce, který doplní naši mladou obranu,“ nechal se slyšet prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

„Očekáváme od něj nadstandardní výkony a předávání zkušeností mladším spoluhráčům,“ nezastírá kouč.

Mrázek má bohaté zkušenosti nejen s extraligou, ale také s druhou nejvyšší českou ligou.

V minulosti prošel spoustou klubů, které právě nynější Chance ligu hrály. Mezi nimi byly například Beroun, Ostrava, Kometa Brno, Olomouc nebo Hradec Králové.

S hokejem Mrázek začínal v Milevsku, odkud putoval do Jindřichova Hradce a od dorosteneckých kategorií hájil barvy pražské Sparty.

Zde se mu poměrně dařilo, jelikož byl pravidelně povoláván do mládežnických reprezentací a zahrál si také mistrovství světa hráčů do 18 a do 20 let.

Jeho výkony nakonec zaujaly i skauty z NHL a v roce 2004 si jej vybralo New York Islanders jako 179. v pořadí.

Na dosah NHL

Rozhodl se proto odejít do kanadské juniorky. V ní se však během 114 zápasů gólově neprosadil a připsal si 14 asistencí. Jelikož nabídka z NHL po dvou letech nepřišla, rozhodl se rodák z Milevska v roce 2006 vrátit zpět do České republiky.

Mrázek se po návratu snažil usadit zpět v kádru pražské Sparty, to se mu však nepodařilo. Postupně procházel spoustou českých týmů, především v druhé nejvyšší české soutěži. Párkrát do extraligy nakoukl, ale spíše sporadicky.

Věrný jednomu klubu

Pravidelně jej fanoušci v extralize mohli vidět až v dresu Chomutova, kam po sezoně 2010/2011, kterou strávil na Kladně, přestoupil. Zde pravidelně nastupoval až do minulého ročníku a za Piráty stihl odehrát přes 300 zápasů.

V průběhu minulé sezony ale přestoupil do Vítkovic, s kterými zvládl předkolo play-off a postoupit mezi nejlepší osmičku extraligy.

„Jsme velice rádi, že se nám Jardu povedlo podepsat. Jako na jednoho z nejstarších hráčů v týmu na něj budeme klást i odpovídající nároky,“ dodal na závěr Vykoukal.

Jiří Horák