Svěřenci trenéra Petra Zachara mohou být po úspěšném derby, které nad Zubry vyhráli 3:0, v dobrém rozpoložení. Jenže do Slezska tým Jestřábů znovu neodcestuje kompletní.

Gólman Sedlák si utrhl meniskus

Největší ztrátou bude absence gólmana Dalibora Sedláře, který proti Přerovu vychytal čisté konto.

Po zápase se ale ukázalo, že třiadvacetiletý odchovanec zlínského hokeje si utrhl meniskus a bude muset jít na operaci.

„Uvidíme, jak to bude dál, trénujeme v jedenácti dvanácti lidech. V týdnu nám chyběli Žajgla s Paškou, kteří byli na školení mimo Prostějov. Netrénoval ani Doseděl, který má podezření na zlomenou kostrč a pro zápas proti Zubrům si musel nechat místo opíchat,“ řekl po utkání s Přerovem hlavní trenér Jestřábů Petr Zachar.

„Poprvé nastoupil Smejkal, který ještě nechtěl, protože se necítil připraven, ale situace byla taková, že to bylo nutné. Takže my to lepíme ze dne na den a nejsem schopen nyní říct, jestli budu mít do příštích zápasů k dispozici více hráčů,“ říká Zachar.

Bez dvou Davidů

Pravděpodobné jsou ale další dvě absence, protože David Zachar, který krásně vymyslel třetí gólovou akci Prostějova, bude podle všeho dál pokračovat za olomouckou juniorku v extralize.

„Z utkání s Přerovem si navíc odnesl nastřelené koleno David Šebek,“ krčil rameny Zachar.

Jestřábi ale ještě mají relativně dost času dát se před play off do kupy.

„Dvě kola před koncem nadstavbovové části bychom chtěli dát tým do kupy a hrát ve složení, ve kterém nastoupíme v play off,“ říká Zachar.

Ale ani soupeř nedisponuje kompletním kádrem. Havířovu se vstup do nadstavbové části nepovedl a Slezané si připsali ostudnou porázku na ledě Šumperku poměrem 7:4. Trenér Jan Daneček po zápase neskrýval zklamání.

„Znám dva týmy, které jsou lepší než Šumperk a které Draky v play off vyřadí,“ překvapil novináře po zápase. „Těmi tými jsou Prostějov a Orlová,“ dodal Daneček.

Souboj druhého AZ Havířov a pátých prostějovských Jestřábů startuje ve středu v 18 hodin.

MIROSLAV MAZAL