Série hraná jen na dvě vítězná utkání? Netradiční záležitost. „Za mě je to divné. A druhou věc, co nechápu, že hůře postavený začíná doma. Podle mě je to výhoda, ale musíme vyhrát,“ hlásil před sobotním duelem útočník Kolína Jan Veselý.

Nyní už nejspíš dobře chápe možnou výhodu Prostějova. Ten teď má dva mečboly, oba navíc může odehrát na svém ledě.

Na obou týmech bylo vidět, že si chtějí zápas nadstavby užít. Především kolínští hokejisté byli k neudržení, kozlů bylo neustále plné hřiště a prostějovský gólman Bláha se měl v první třetině co ohánět. Měl i štěstí, že domácí několikrát nemířili ve výhodné pozici přesně. Odolával dlouho. Až do sedmnácté minuty, kdy jej překonal Pinkas.

Stadion explodoval, fanoušci ještě přidali a atmosféra byla parádní. Kolínský brankář Kuzněcov měl o mnoho práce méně, když však musel zasahovat, vytáhl parádní zákrok. Skvostně lapil do košíčku své lapačky pumelici Miloslava Jáchyma.

Klíčový gól v oslabení

Ani ve druhé části oba celky neubraly na rychlosti, aktivitě a dravosti. Diváci se měli rozhodně čím bavit. Šance se střídaly před oběma bránami, brankáři předváděli, proč jsou jedničkami svých barev.

Stejně jako v první třetině, tak i v té druhé padl jediný gól. Ten dali ale hosté. Čáp chtěl využít dvojnásobnou přesilovku svou ranou, Prostějovští střelu zblokovali, navíc tak šťastně, že se puk odrazil před trestnou lavici, odkud zrovna na led naskočil Jiránek. Svoje sólo zakončil vyrovnávací brankou. A bylo zase o co hrát, rozhodnout měla závěrečná část.

Po pěti minutách hry ve třetí periodě měl obrovskou šanci Veselý, nechal ale vyniknout hostujícího brankáře. Pak Kolín nevyužil přesilovou hru, tak trestal protivník. Beránek dostal hodně volného prostoru, zavezl puk až před Kuzněcova a naservíroval jej Švecovi. Ten měl celkem snadnou úlohu, navíc mířil naprosto dokonale.

Jestřábi tak skóre otočili na svoji stranu a na tahu byli kozlové. V závěru hodně plály emoce, bylo hodně vyloučených, především na straně Prostějova. Jenže domácí borci toho využít nedokázali a hosté těsnou výhru uhájili.

„Myslím, že i když jsme prohráli, odehráli jsme výborný zápas. Jen jsme neproměnili šance a udělali jsme sem tam nějakou chybičku. To soupeř potrestal. Rozhodla jen trošička štěstí,“ uvedl po utkání jeden z kolínských trenérů Petr Martínek. „Bojovali jsme, byli jsme důslední, ale štěstí se nepřiklonilo na naší stranu,“ litoval kouč kozlů.

Přesto dopředu neskládá zbraně. „Musíme nyní zvítězit v pondělí u soupeře a vynutit si třetí zápas. Abychom v Prostějově přespali. Popereme se o výsledek. Hráli jsme dobře, všichni hrabali, ale chybělo nám štěstíčko,“ zopakoval po utkání Petr Martínek.

Pondělní utkání je na prostějovském zimním stadionu na programu od 18 hodin.

SC Kolín – LHK Jestřábi Prostějov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Pinkas (Síla, Niko) – 38. Jiránek (M. Jáchym, T. Jáchym), 49. M. Švec (Zajíc, P. Beránek). Rozhodčí: Kostourek, Hucl – Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 5:11, navíc Veselý (Kolín) a Štefka (Prostějov) 5 minut za bitku plus trest do konce utkání, Štohanzl (Kolín) a Jiránek (Prostějov) 5 minut za bitku. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1355. Stav série: 0:1.

Kolín: G. Kuzněcov – Kukla, Piegl, Niko, Pinkas, V. Čížek, Čáp, Zorko – Jan Veselý, David Šafránek, Jankovský – Ouřada, Štohanzl, L. Krejčík – Pajer, Morong, J. Sklenář – Síla, Matějček, Matyáš Svoboda. Trenér: Martínek.

Prostějov: Bláha – Klimíček, M. Jáchym, Husák, Staněk, Zajíc, A. Havlík – Rudovský, T. Jáchym, Jiránek – Mrázek, Račuk, Martin Novák – M. Švec, J. Kloz, P. Beránek – Š. Jelínek, T. Koblížek, Štefka. Trenér: Totter.