„Je to příjemná bilance,“ uznal trenér Prostějova Petr Zachar. „Vyhrát po sobě třikrát venku se vám hned tak nepoštěstí. Ale o to větší je škoda toho domácího utkání s Novým Jičínem,“ vrátil se k zatím jediné bodové ztrátě svého týmu.

Jestřábi na Frýdek vlétli s velkou chutí a radovali se už po neuvěřitelných osmi vteřinách, kdy se prosadil Martin Stejskal. „Pak jsme měli dalších pět vyložených šancí, které jsme ale nedali a soupeř po naší chybě vyrovnal,“ posunul se Zachar do šesté minuty, kdy úvodní trefu domácích obstaral Jan Sluštík.

Prostějov měl ale i nadále více ze hry a ve 12. minutě jej poslal do vedení David Šebek. Skóre 1:2 vydrželo až do 53. minuty posledního dějství, kdy přidal třetí branku Prostějova Pavel Kumstát.

„Pak už jsme to dohráli v pohodě,“ těšilo Zachara, jehož svěřenci ještě přidali dvě další branky, konkrétně Filip Smejkal a v poslední minutě Michal Černý.

„Hráli jsme opravdu dobře. Škoda jen, že jsme nedokázali proměňovat ani ty nejvyloženější šance,“ dodal Zachar.

HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 6. J. Sluštík (Gajda), 58. Kopáč (Jindřich) – 1. Stejskal (Osina, Kolibár), 12. D. Šebek (P. Šebek, Černý), 53. Kumstát (Černý), 57. Smejkal (Čuřík), 60. Černý (D. Šebek). Rozhodčí: Šutara, Hrubec, Řezáč. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 338.
HC Frýdek Místek: Láníček – Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Bartek, O. Sluštík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, J. Sluštík, Štubňa, Gogolka, Majling, Kopáč, Mach, Pauliak. Trenér: Radim Nečas.
Prostějov: Sedlář – Osina, Kolibár – Halouska, Peštuka – Kumstát, Paška – M. Tomiga – Stejskal, Duba, Ševčík – Žajgla, Čuřík, Smejkal – Černý, P. Šebek, D. Šebek – Jedlička. Trenér: Petr Zachar.