První třetina moc šancí nenabídla. Hrál se opatrný hokej, ve kterém se jako první ve třinácté minutě prosadili domácí.

Puk putoval po ose Dvořáček – Žálčík – Račuk a poslední jmenovaný dokázal využít dobrého postavení a prostřelit Šelepněva.

Valaši mohli srovnat zhruba dvě minuty před koncem, když Rob našel před brankou Hryciowa. Ten se snažil rozhýbat prostějovského brankáře Neužila, ale našel pouze jeho pravý beton.

Ve druhé periodě se začalo na ledě přiostřovat. V polovině zápasu se Vsetínu podařilo srovnat. Ve hře čtyři na čtyři našel Pechanec před brankou trestuhodně volného Davida Březinu, který rychlou střelou vyrovnal.

O tři minuty později tentýž hráč poslal hosty do vedení. Střelu Drtiny od mantinelu vyrazil Neužil pouze na hůl vsetínského forvarda, který neměl problém s tím poslat kotouč do prázdné branky.

V 38. minutě Vsetínští zamkli domácí v jejich obranném pásmu. Následovaly dvě obrovské šance, se kterými si ještě Neužil dokázal poradit. Na tu třetí již ale nestačil.

Teper nahodil puk před branku, prostějovský brankář jej vyrazil před sebe, kde stál osamocený Vít Jonák a ten přidal třetí branku hostujícího celku.

„Bohužel jsme dostali tři branky, na které hráče neustále upozorňujeme. Střela od beka a dorážka. Tyto branky jsme neměli vůbec dostat,“ zlobil se na své hráče po utkání prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

S Hanáky to ke konci druhé části nevypadalo vůbec dobře, ovšem přišla neuvěřitelná poslední minuta.

Nejprve Jestřábi snížili zásluhou Davida Dvořáčka, který dostal perfektní pas od Lukáše Žalčíka před prázdnou branku.

O šestnáct vteřin později dokonce Tomáš Nouza s velkou dávkou štěstí vyrovnal. Na světelné tabuli v tu dobu zbývaly tři vteřiny do konce.

„Podařilo se nám srovnat. V závěru prodloužení jsme měli přesilovku, kterou jsme ale sehráli zbytečně staticky. To byla velká šance zápas rozhodnout,“ litoval prostějovský lodivod.

NÁJEZDY JSOU LOTERIE, VÍ VYKOUKAL

Ve třetí třetině ani v prodloužení branka nepadla, rozhodly proto nájezdy.

Bohužel na prostějovské straně se nedokázal prosadit ani jeden z hráčů. Na rozdíl od Vsetínských, kteří dokázali proměnit nájezdy dva. O ten vítězný se postaral David Březina, který zkompletoval hattrick a zajistil svému týmu mečbol.

„Nájezdy jsou loterie. Vybrali jsme hráče, kteří je z našeho pohledu umí. Góly jsme ale nedali. Do Vsetína jedeme s jasným cílem – vrátit sérii zpět do Prostějova,“ řekl odhodlaně na závěr Vykoukal.

Pátý duel sehrají Jestřábi v pátek od 17.30 na ledě Valachů.

LHK Jestřábi Prostějov – VHK Robe Vsetín 3:4 SN (1:0, 2:3, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Račuk (Žálčík, Dvořáček), 40. Dvořáček (Žálčík, Hanták), 40. Nouza (Divíšek, Starý) – 30. Březina (Pechanec), 33. Březina (J. Drtina, Kopta), 38. Jonák (Rob, Teper), rozh. náj. Březina. Rozhodčí: Čech, Sýkora – Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3521. Stav série: 1:3.

Prostějov: Neužil – D. Kolář, Žovinec, Čáp, Husa, Mikliš, Havlík, Bažant – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Pšenička, Hanták – Nouza, Divíšek, L. Volf – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec. Trenér: Jiří Vykoukal.

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Šilhavý, Březina – Hořanský, Pitule, Hryciow. Trenér: Jiří Dopita.

Výsledky ostatních zápasů čtvrtfinále Chance ligy:
Litoměřice – Jihlava 3:6 Stav série: 1:3
Havířov – České Budějovice 3:4 Stav série: 1:3
Přerov – Kladno 2:1 Stav série: 1:3

Jiří Horák