Coby člověk, který na hokej v Prostějově s různě dlouhými přestávkami chodil přes deset let, jsem nevěřil svým očím. Takto našlapaný prostějovský hokejový stánek nebyl od vstupu do první ligy. Tedy dlouhé tři roky. Chvilku tak trvalo, než jsem se vmáčkl do poslední řady, na stojáka hned vedle domácího kotle.

Gól!

"Gól!" zaburácely brzy tribuny, které s velkým jásotem ocenili první vedení Jestřábů v sérii. "Gól!" ozývá se jen o chvíli později znovu. Druhou brankou našich hokejistů jsem obzvlášť potěšený, protože se na ní podílel Lukáš Luňák, který byl zprvu některými fanoušky pro chabé výkony zatracovaný. Ovšem jak poslední minimálně dvě sezóny ukazuje, neprávem.

"Ten byl skvělej," potěšila branka vedle mě stojícího mladíka. Souhlasím. V tuhle chvíli se dá lehce zapomenout, že Prostějov není favoritem střetnutí ani série.

Optimističtí fanoušci

A fanoušci jsou samozřejmě optimističtí. "Vyhrajeme 4:1," říká mi muž stojící v řadě pode mnou. Neochvějně věří tomu, že Prostějované dotáhnou utkání do vítězného konce.

"Už v Kladně byly zápasy vyrovnané. A tady jsou Jestřábi doma," vysvětluje svůj názor. Brzy ale ho i zhruba pět tisíc dalších fanoušků zmrazí dva góly. A pak třetí: rozčarování je v tu chvíli asi nejlepší výraz pro náladu na sportovišti.

"My si to jsme schopni prohrát sami," nevěřícně kroutí hlavou můj kamarád Mirek, kterého mezitím potkávám na stadionu. Na hokej chodí ještě déle než já a zůstal skalním fanouškem. Pamatuje doby, kdy trénovali na Hané Aleš Flašar či měl první zastávku Kamil Přecechtěl. Tedy i nejlepší výsledky Jestřábů, které se nyní jejich pokračovatelé snaží překonat.

Kvůli Jágrovi tu nejsem

Jak se ale později ukázalo, pesimismus přeci jen nebyl na místě. A fanoušci, kteří věřili v druhý obrat v zápase měli pravdu.

"Na co bych vsadil? Na nulu. Věřím, že naši ještě srovnají a zápas půjde do prodloužení," uvedl postarší fanoušek, který se mi představil jako Josef.

"A co že říkám na Jágra? Co bych na něj měl říct, kvůli němu jsem nepřišel," poznamenal. Nicméně on i další přítomní se dočkali: legendární osmašedesátka se v první třetině na malou chviličku objevila na ledě a zase zmizela. A jakoby ilustrovala i vývoj v sérii - stejně jako Jágr pro své soupeře, i Kladno bylo obávaným protivníkem. Tato aura nepřemožitelnosti však o víkendu padla. Nyní je to Prostějov, kdo je na koni a chystá se na cílovou rovinku.