Jestřábi začali aktivněji, vynutili si fauly a 7. minutě udeřili. Po nádherné přesilovkové souhře skóroval Petr Dostál. „Hned první střídaní jsem zlomil hokejku. Novou jsem neměl, takže jsem to dohrával s půjčenou, se kterou jsem dal dva góly,“ usmívalo se křídlo elitní formace.

Pro upřesnění: první gól dal s holí Michala Raka, druhý Jiřího Piluši. Ještě než se ale Dostál prosadil podruhé, srazila Uničov kuriózní trefa Pašky. Ten od modré nahodil puk, který vyskočil překvapenému Tihlářovi z lapačky – 2:0!

Naštvaného gólmana záhy kouč hostů Josef Sršeň vystřídal. „Udělal chybu, tak jsem ho vystřídal. Nejsem obchodník,“ glosoval mnohoznačně výkon svého brankáře.

Prostějov se mohl opřít o posily. Rak, Hlouch i Učnik skórovaly a drží pohodu v jestřábím hnízdě. „Jen aby jim ta forma vydržela,“ mnul si ruce nad přestupy trenér HK Aleš Flašar.

Radost z prodloužení vítězné série tlumilo nepříjemné zranění Jiřího Piluši. Blonďatý útočník byl podražen v plné rychlosti a zastavil se až na mantinelu. Diagnóza zlomeného desátého žebra je pro rozjeté Hanáky špatnou zprávou. „Musím to nějak honem zkusit doplnit, ale bude to těžké. Minimálně šest týdnů bude mimo,“ žehral Flašar.

I tak Prostějov zasáhla po přesvědčivé výhře 6:2 vlna euforie. Hokejisté dělají městu a fanouškům zase radost.

Po dlouhé době.

„Všichni čekali, že vítězství už bude samozřejmost. Já se bál toho, že si kluci už budou myslet, že přijde samo, ale hráli dobře. Bojovali,“ těšil se kouč Jestřábů a dodal svou oblíbenou frázi: „Pro ty, co to chtějí slyšet: kluci tam srdíčko dali,“ rozesmál se.

Má důvod. Jeho kouzlo trvá. Jak dlouho?

HK Jestřábi Prostějov - HC Uničov 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Dostál (Piluša, Hlouch), 14. Paška (Jedlička, Vlk), 30. Dostál (Rak, Skokan), 34. Hlouch (Dostál, Jedlička), 44. Rak (Staněk, Paška), 55. Učnik – 39. Paško (Bahula, Heča), 46. Tolkachev (Ševčík). Rozhodčí: Šír – Dučák, Poláček.

Prostějov: Tuček – Doseděl, Kolibár, Jedlička, Paška, Staněk, Zimmer – Piluša, Skokan, Dostál, Hlouch, Kupec, Vlk, Učnik, Sedlář, Rak, Cik, Ondrejkovič, Berčák. Trenér Aleš Flašar.

Uničov: Tihlář (16. Jedlička) – Šindler, Heča, Rajnoha M., Molota, Bahula, Denisov, Bauer – Tolkachev, Ševčík, Komínek, Frieb, Paško, Rajnoha K., Handl, Diviš, Bařica, Sršeň. Trenér Josef Sršeň.

Tabulka