Avizoval to trenér prostějovských hokejistů Petr Zachar s tím, že důvodem jsou jednak zranění a jednak otestování výkonnosti hokejistů, kteří se v minulém roce do kádru Jestřábů neprobojovali, ale zůstali hráči Prostějova.

„Podíváme se, jak na tom jsou. Dostanou velkou příležitost, většina z nich nastoupí od začátku,“ slibuje.

Ve Vsetíně mu budou chybět dlouhodobě zranění Kryl se Sedlářem, z posledního přípravného duelu v Šumperku si pak přivezli zdravotní problémy Jiří Paška a David Zachar. Na ledě budou chybět i bratři Šebkové.

Hledání pokračuje i na postu brankáře, kde zkomplikovalo Jestřábům situaci zranění předpokládané jedničky Sedláře. V domácím utkání proti Vsetínu nastoupil mezi tři tyče Petr Musil, v Šumperku pak Petr Zavadil, který se v jestřábím dresu objevil poprvé.

„Je to gólman extraligové juniorky Zlína, u kterého je možnost, že by k nám přišel na střídavé starty,“ vysvětluje Zachar. „Ještě ho budeme zkoušet, rozhodneme se až před sezonou.“

Přesto by chtěl Zachar vidět ve třetím přípravném zápase určitý pokrok.

„Ty první dva nám naznačili, že máme kvalitu směrem dopředu. V tom bychom měli konkurovat těm nejlepším týmům v soutěži. Ale musíme se zlepšit v obraně, tři z pěti branek v Šumperku padly poté, co jsme ve vlastní obranné třetině ztratili puk. To se nesmí stávat,“ vrací se k poslednímu utkání.

„Teď nás čeká třetí přípravné utkání, kluci už by si měli pomalu zvykat a hra by měla začít dostávat systém. I když to bude ve Vsetíně těžké, protože je tam úzké kluziště. Navíc už první utkání naznačilo, že to bude důrazný hokej plný nasazení. Na to se musíme připravit a zrychlit náš přechod do útoku,“ plánuje Zachar.

Přípravné utkání mezi domácím VHK Vsetín a LHK Jestřábi Prostějov je na programu v pátek od 17.00.