Zápas začal nebezpečnou střelou Kajaby, ale Král byl připraven. V páté minutě se na druhé straně blýskl Novák, trefil jen brankovou konstrukci.

Prostějov poté neproměnil několik přesilových her. Bezbranková třetina se postupně chýlila k svému konci, když Litoměřice přece jen udeřily. Čtyřicet sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky objel Martin Procházka branku a svým důrazem Kociána přetlačil.

Na začátku druhé třetiny se do útoku znovu vydal Novák. Nebezpečný útočník překonal Kociána, ale Prostějov zachránila branková tyč.


V sedmadvacáté minutě se odporoučel na trestnou lavici Lukáš Duba a domácí dostali velkou šanci na vstřelení gólu. Litoměřičtí ji také využili. Dvořáček přihrál Špeldovi, který od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

O necelou minutu později měli hráči Stadionu další důvod k radosti. Kocián měl zakrytý výhled 
a Míka tvrdou ranou od modré zvýšil na 3:0. Kocián po třetí brance odešel na střídačku 
a do prostějovské svatyně se postavil Šimboch.

„Dvě branky přišly od modré. Nevím jestli to Kocián neviděl, ale s týmem se muselo něco udělat. Do branky šel Šimboch a tým to zvedlo," vysvětloval trenérské kroky asistent prostějovského kouče Petr Zachar.

Jestřábi ještě do konce třetiny vykřesali naději. Nejprve se prosadil Kovařík po Malého přihrávce. A o minutu později našel Meidl volného Kubicu, který snížil na 3:2. Martin Procházka však z rychlého brejku zarazil hanácké snahy na srovnání. Litoměřice tak vedly 4:2.

Zkraje poslední části se hra uklidnila. Až v padesáté minutě si dokázaly Litoměřice vytvořit víc jak slibnou šanci. Volek s Dvořáčkem však svůj únik nedotáhli do finálové koncovky.

Vzápětí Skřivánek překonal Krále, ale puk se zastavil o brankovou konstrukci. Dvě minuty před koncem klání odvolal trenér Sršeň Šimbocha a zkoušel hru v šesti.

Jestřábi však kontaktní gól nepřidali, naopak sami inkasovali. Dvořáček procedil puk přes bránící Hanáky do sítě.

Prostějov tak zahájil druhou čtvrtinu sezony další prohrou.

„Herně to byl vyrovnaný zápas. Soupeře jsme dokonce přestříleli, ale Litoměřice byly efektivnější," posteskl si Zachar a objasnil také situaci kolem střídavých stratů do Valašského Meziříčí: „Odešli čtyři hráči a za ně chceme přivést nové. Někdo bude muset z kola ven a ti hráči, co se nevlezou do kádru musí hrát a zlepšovat se, proto střídavé starty."

HC STADION LITOMĚŘICE – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 5:2((1:0, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Procházka (Kalla), 27. Špelda (Dvořáček), 28. Míka (Švagrovský), 36. Procházka (Mikliš), 59. Dvořáček (Volek) – 28. Kovařík (Malý), 30. Kubica (Meidl, Kajaba). Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení:9:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Málek, Kolář – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, T. Doležal – Dvořáček, Volek, Černoch – Z. Doležal, Antončík, Schwamberge. Trenér: Jiří Doležal.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (28. Šimboch) – Korím, Roupec, Jedlička, Skřivánek, Malý – Indra, Luňák, Coufal – Kajaba, Kubica, Meidl – Sršeň, Káňa, Poulíček – Kovářík, Duba, Stejskal – Černý. Trenér: Tomáš Sršeň.