Matouš Venkrbec se tímto podpisem stává prostějovským unikátem. 34letý útočník, který v uplynulém ročníku nastoupil do úplně všech zápasů a nasbíral v nich 28 kanadských bodů za jedenáct branek a sedmnáct asistencí, totiž na Hané odehraje svou již dohromady osmou sezonu. To se zatím nikomu jinému nepodařilo.

„Svědčí to nejspíš o tom, že mi Prostějov přirostl k srdci. Motivací tak pro mě není nasbírat tu nejvíc sezón, ale udělat s Prostějovem velký úspěch. Kariéra není nekonečná, takže myslím, že už je na čase," říká s pevným odhodláním v hlase.

Petr Hašek pak neměl start do minulého ročníku zrovna nejlehčí. Kvůli zranění z přípravy totiž naskočil až do osmého chanceligového kola. „Rozhodně to bylo náročné. Před zraněním jsem na sobě cítil, že se fakt cítím v dobré kondici a potom mi trvalo několik měsíců, než jsem kondici nabral zase zpátky," popisoval své strasti.

Během sezony pak spolu oba hokejisté několikrát nastoupili v jedné lajně. A jak to tak podle jejich slov vypadá, ani jeden si nemohl v tomto směru vůbec na nic stěžovat.

„Jsem nadšený z kvality mladých kluků, které se podařilo před sezonou přivést a Hašan je jedním z nich. Má všechny předpoklady být vynikající hráč. Moc rád jsem se s ním na ledě vždycky potkal," říká Venkrbec.

Martin Štrba na střídačce Chomutova
Jestřábi ohlásili příchod nového kouče. Povede je Martin Štrba

„S Matoušem jsem vždycky nastupoval moc rád, je to zkušený a zodpovědný hráč, se kterým byla radost hrát. Chodili jsme celou sezónu spolu i na oslabení, takže jsme toho společně odehráli docela dost, za což jsem moc rád," doplnil svého staršího a zkušenějšího kolegu Hašek.

Jestřábi v uplynulé sezoně skončili i přes velké problémy se zraněními na skvělém čtvrtém místě po základní části, ve čtvrtfinále vyřadili suverénně Litoměřice v poměru 4:0 na zápasy a následně odehráli nezapomenutelnou semifinálovou sérii se Vsetínem, ve které nakonec padli 2:4. Jak ji tedy hodnotí oba zmínění hráči, kteří budou prostějovské barvy hájit i v příští sezoně?

„Já ji za úspěšnou považovat nemohu. A to ani s odstupem. V semifinále nebyl žádný tým, který by byl vyloženě lepší než ostatní. Baráž byla dosažitelná a zápasy rozhodly maličkosti. Tak to ve sportu chodí," krčil rameny Venkrbec.

Petr Hašek to však vidí trochu jinak. „Za mě měla sezona mnoho pozitiv. Drželi jsme se většinu sezóny v horní části tabulky. Akorát do teď mě trochu mrzí, kolik hráčů nám během play-off odpadlo. Myslím si, že kdybychom byli zdraví a přálo nám trochu víc štěstí, přes Vsetín bychom přešli. Věřím, že příští rok ligu vyhrajeme," uzavřel.

Jandus na Lapač

Pokračovat s týmem už však nebude další útočník Tomáš Jandus, který z Prostějova zamířil právě k úspěšnějšímu semifinálovému soupeři, který pak ve Valašském finále vypadl se zlínským rivalem.Tomáš Jandus podepisuje smlouvu ve VsetíněTomáš Jandus podepisuje smlouvu ve VsetíněZdroj: Zdroj: Web VHK Robe Vsetín

Jiří Kalandřík
Do konce sezony už chceme vyhrát vše, říká vrahovický kanonýr Jiří Kalandřík

„Jsem rád, že tým jako Vsetín o mě projevil zájem. Vždy jsem se moc těšil na zdejší fanoušky, když jsem na Lapač jezdil jako soupeř. Pokaždé to byly kvalitní zápasy s kvalitním týmem. Jsem proto rád, že budu toho součástí v domácím prostředí a těším se na spolupráci," uvedl pražský rodák pro webové stránky Valachů poté, co ve Vsetíně podepsal jednoletou smlouvu s opcí na další rok.