„Vždycky, když vám vypadnou klíčoví hráči, tak to trochu vázne. Ale ti, kteří v Benátkách nastoupili, to všechno výborně odbojovali a vezou domů zaslouženě tři body,“ mohl být po sobotním utkání spokojený trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.

Jedním z hráčů, kteří zalepili místo za nemocnou dvojici stálic, byl i zlínský junior Sebastian Fajkus. Pro teprve 17letého útočníka to byla premiéra na seniorské úrovni!

„Na to, že to byl jeho první zápas mezi dospělými, to podle mě zvládl dobře. Nezklamal,“ hodnotil Vykoukal výkon mladíka.
Tříbodová výhra na severu Čech se nerodila lehce.

„V první třetině jsme nehráli podle mých představ, od druhé třetiny se ale naše hra zlepšila,“ hodnotil lodivod Prostějova.

Právě na konci druhého dějství se v rozmezí 36. a 39. minuty odehrálo z pohledu Jestřábů to nejpodstatnější. Nejprve v přesilovce usměrnil puk za záda Marka Schwarze Lukáš Luňák, krátce nato využil krásnou zadovku Vojtěcha Krejčiříka Jan Zdráhal, který se nakonec podílel na všech prostějovských trefách.

V čase 39:45 byl za sekání vyloučen na pět minut plus do konce utkání nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Divíšek.

I proto to ve třetí dvacetiminutovce bylo hlavně o domácím týmu. Ten Jestřáby přestřílel 14:3, víc než jeden gól z hole Jiřího Průžka ale hosté nedovolili. Skvělý Jakub Neužil pochytal 36 střel.

„Ve třetí části jsme hráli hodně v oslabení, ale naštěstí jsme to ubránili a poslední minuty ubojovali,“ těšilo Vykoukala.
Benátky daly ve středu na ledě českobudějovického Motoru šest branek a sahaly po třech bodech. Byli Jestřábi o to víc obezřetní? „Myslím si, že máme respekt ke každému soupeři. Připravujeme se stejně, ať se jedná o Benátky, nebo Jihlavu,“ uvedl 47letý kouč.

Koncovka utkání byla každopádně dramatická, razítko na prostějovské vítězství dal až 24 vteřin před třetí sirénou Matouš Venkrbec. „Hráči se snažili plnit pokyny, které od nás dostávali. Všechno vyšlo a naštěstí jsme potom dáli gól do prázdné brány,“ dodal Vykoukal.

POHODU SE SNAŽÍM KROTIT

Za posledních osm utkání odešli prostějovští hokejisté poraženi jen jednou a v tabulce Chance ligy se vyhřívají na parádním třetím místě. „Já se tu pohodu snažím vždycky krotit. Musíme dál pracovat a ke každému zápasu přistupovat s respektem a pokorou,“ upozorňuje Vykoukal.

„Co bylo, už teď musíme ustřihnout a dívat se na další utkání, které nás čeká v pondělí s Jihlavou,“ doplnil.

Doma dokázali Jestřábi Duklu udolat v poměru 3:2, na ledě loňského extraligisty ale schytali debakl 2:8. Co čekat před střetnutím s aktuálním lídrem soutěže tentokrát?

„Taky se jim teďka daří, mají výborné čtyři lajny a dost zkušených hráčů. Co by na ně mohlo platit, si řekneme až na poradě,“ nechtěl odkrýt plány, které by na Jihlavu mohly platit.

Vykoukala na duelu s atraktivním soupeřem štve jen jedna věc.

„Škoda, že hrajeme v pondělí. Kdyby to bylo v sobotu, bylo by to asi lepší, přišla by ještě větší návštěva,“ utrousil.

Jihlava v sobotu na svém ledě ve šlágru 32. kola klopýtla s Českými Budějovicemi 0:2. Vytáhnou se proti vedoucímu celku i Jestřábi? Zápas je na programu v pondělí od 18 hodin.

HC Benátky nad Jizerou – LHK Jestřábi Prostějov 1:3 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 54. Průžek (Kolmann, Jeník) – 36. L. Luňák (J. Zdráhal, Račuk), 39. J. Zdráhal (Krejčiřík, Venkrbec), 60. Venkrbec (J. Zdráhal, Prokeš). Rozhodčí: Šindel, Valenta – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 5:4, navíc Divíšek (Prostějov) 5 minut + DKU. Využití: 1:1. Diváci: 201.

Benátky: Schwarz – Kolmann, Kunst, Havlín, Žůrek, Niko, Poizl, Klodner – Jeník, Chrtek, Průžek – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Čech, Psota, Wiencek – Klapka, Burda, Žemba. Trenér: Jiří Kudrna.

Prostějov: Neužil – Mikliš, Havlík, J. Zdráhal, Žovinec, D. Kolář, Rašner, Bažant – Divíšek, Nouza, Matýs – Karpov, Prokeš, Račuk – Dvořáček, Venkrbec, L. Luňák – Dobiáš, Fajkus, Krejčiřík. Trenér: Jiří Vykoukal.