„Jinak asi ne, protože z toho týmu, který trénoval, tady zůstalo asi pět hráčů. Já to taky beru jako každý jiný zápas, znám se se všemi trenéry, takže by pro mě byly všechny zápasy speciální,“ usmívá se aktuální kouč Prostějova Petr Zachar.

Ten si je dobře vědom, že v podobě Karviné dorazí jeden z největších favoritů soutěže. I když je v ní nováčkem. To ale jen zdánlivě, protože do Karviné se přesunul prakticky celý tým Orlové. „Kromě brankáře mají v podstatě stejný kádr jako v minulé sezoně,“ dobře ví i Zachar. „Orlová patřila k nejlepším týmům soutěže a to stejné bude platit v případě Karviné letos,“ domnívá se.

V dresu HC Plus Oil se na prostějovském ledě představí i dvojnásobný mistr světa, olympijský vítěz a bývalý hráč Buffala Sabres nebo Lokomotivu Jaroslavl David Moravec, který je největší hvězdou Flašarova výběru. Ten sice zatím vyhrál jen jednou – v úvodním kole v Uherském Hradišti – přesto si na něj dají v Prostějově pořádný pozor.

„Budou bruslařsky hodně na výši, ale takový soupeř nám sedí víc než třeba Nový Jičín. Samozřejmě uvidíme, s jakou taktikou k nám přijedou,“ nechce předbíhat Zachar.

Dnešní utkání plánuje odehrát opět na tři útoky.

„V posledních zápasech se nám to osvědčilo, hráli jsme ve vysokém tempu a výborně jsme bruslili,“ pochvaluje si. Na lavičce zraněných má prostějovský kouč dva dlouhodobé marody Martina Kryla a Petra Doseděla.