Souboj týmů z opačných pólů tabulky vyzněl jednoznačně pro Hanáky.

Domácí hráči se dostali do vedení v desáté minutě zásluhou Skokana. Za patnáct vteřin však odpověděl Hrtús, který protlačil puk za prostějovského Tučka.

Ofenzivní minutku zakončil zkušený Hlouch, staronová posila Jestřábů, jež využila přesilovou hru.

Od té doby se Drtiči marně pokoušeli překonat soupeřovu defenzívu. I když si ve zbytku zápasu vypracovali několik šancí, puky ze sítě vytahoval pouze Hubačka.

Postupně jej prostřelili navrátilec Krajíček, posila Učnik a skóre střelou z první uzavřel Vlk.

HK Jestřábi Prostějov - SHK Hodonín 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Skokan (Dostál), 11. Hlouch (Piluša), 19. Krajíček (Dostál), 47. Učnik (Sedlář), 48. Vlk (Hlouch) - 11. Hrtús (Čárský). Rozhodčí: Volf - Velinský, Wesley. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

Prostějov: Tuček - Doseděl, Jedlička, Raszka, Paška, Staněk, Krajíček, Kolibár - Piluša, Skokan, Dostál, Kupec, Vlk, Hlouch, Učnik, Sedlář, Rak, Cik J., Ondrdejkovič, Kučera, Berčák. Trenér Aleš Flašar.

Hodonín: Holeš - Hoza, Surový, Zábranský, Čárský, Jurásek, Rapant M., Kýhos, Rapant J., Pokorný, Matušek, Podešva, Hrtús, Ševela, Hučko, Peš, Vaněček, Vejvar, Barták.