Jak ji jeho svěřenci rozumí, se ukáže ve středu v 18 hodin. Nabourat do systému Hanáků se pokusí hráči Hodonína.

Že by bránění mohlo opravdu Jestřábům jít, naznačilo první kolo a prohra se Šternberkem po samostatných nájezdech. „Nebyly tam výkyvy, až za stavu 1:0 levé křídlo David Syrůček nepokryl hráče na 1:1. Ale na to, že jsme mohli tak málo takticky cvičit, tak chyb tam nebylo tolik, jako v předcházejících utkáních v Opavě nebo v Uničově,“ všiml si Chlustina. „Máme před sebou dalších 45 utkání. Z toho se poučíme,“ věří.

I přes ne zrovna ukázkový bruslařský skluz, Prostějov v derby předvedl, že handicap z nedostatečné přípravy smazat půjde.

„Kluky chválím za to, že to ubojovali. Vidíte, že bruslení ještě není na takové úrovní, na jaké by mělo být. Deficit je znát, ale pokud budou hráči dělat to, co chci, a budou bojovat, tak nemám o mužstvo strach. Tvoří se za pochodu a budeme ho doplňovat ještě lepšími hráči,“ nebojí se šéf Jestřábí střídačky, který se u bruslení ještě pozastavil: „Pavel Žibrita nabral kila, není na tom bruslařky nejlíp, ale na tom zapracujeme. Je to konstruktivní centr, který má předpoklady jít nahoru,“ byl překvapivě konkrétní.

Vhodné doplnění, i takto se dá nazvat příchod olomoucké trojice Robin Staněk, Jiří Paška a Petr Vlk. Jenomže trio Kohoutů sympatizujících s Jestřáby nemusí být Prostějovu k dispozici pokaždé. Co hůř, už v Hodoníně je jejich start značně nejistý. HC Olomouc totiž nezvládl vstup do sezony, má početnou marodkou a ve středu hraje s Kometou Brno.

Logicky se dá předpokládat, že trenéři Mory Petr Vlk s Petrem Fialou potřebné povolení, k zapůjčení hráčů do nedalekého Prostějova, neudělí.

„Záleží to na domluvě s olomouckým trenéry. Teď je Olomouc v takové situaci, že nevím, jak to bude. Každopádně bychom je chtěli využít,“ podotýká Chlustina.

Počítat by už mohl i s mladým forvardem Ondrejkovičem, který se zapojil po nepříjemném zranění do tréninku. „Má zadrátované zuby. Snad se mu chytly.“

Zmiňme znovu taktický pokyn číslo jedna: Poctivá defenziva.

Zkušený kouč ji ještě několikrát nakreslí na tabuli, než jeho žáci pochopí, v jakém prostoru v jaké situaci, se mají pohybovat. S Hodonínem, posilněným vítězstvím 3:1 ze žhavého vsetínského ledu, by to chtělo rychlokurz.

„Budeme hrát tu naší defenzivu. My nemůžeme vycházet z ničeho jiného, protože to zatím ještě neubruslíme. Na tom postavím taktiku proti Hodonínu. Tam bude plný barák. Aby se nám kluci před publikem, jak se říká, nepodělali,“ pousmál se Chlustina a věnoval hřejivá slova i prostějovským fanouškům za hlasitou podporu v prvním druholigovém vystoupení: „Jsme rádi, že přišlo publikum v celkem hojném počtu. Byli hodně slyšet. Viděl jsem tam nějakou rvačku. Doufám, že nás budou podporovat celou sezonu.“

Jestliže nebudou ani tentokrát Jestřábi váhat vytrhnout si srdce a vhodit ho na led pro potřebu týmu, nemusí o podpoře příznivců pochybovat.

Pravděpodobná Jestřábí sestava

Švach – Raszka, Krajíček, Doseděl, Paška, Staněk, Kolibár – Piluša, Žibrita, Vlk – Dostál, Sedlář, Syrůček – Berčák, Cik L., Jakubec – Kučera, Cik J., Jedlička – Ondrejkovič.

Absence: Ondrejkovič (po zranění čelisti ?), Staněk, Paška, Vlk neuvolnění z Olomouce ?)