Dvořáčkovi, který patří mezi nejrychlejší hokejisty v Chance lize a má za sebou bodově nejvydařenější sezonu v druhé nejvyšší soutěži, se podařilo nastřílet 23 branek a k nim přidat 17 asistencí v 56 zápasech.

Stihl dokonce i dva zápasy za extraligovou Spartu. Jestřáby táhl hlavně v play-off, kde mu patřilo za Markem Račukem druhé místo v kanadském bodování (3+3). Dle nejnovějších informací by se měl přesunout do jednoho z extraligových klubů.

Prokeš ke konkurenci

O tři roky mladší Prokeš by měl zůstat v Chance lize. Tento šikovný útočník zažil letos u Jestřábů velice vydařenou sezonu. Během 63 utkání si připsal 17 branek a 19 asistencí.

Dařilo se mu hlavně v play-off (3+1), kde v útoku s Matoušem Venkrbcem a Václavem Meidlem trápil vsetínské hokejisty celé čtvrtfinále.

Nejvíce se podepsal nad výhrou Prostějovských v šestém utkání, ve kterém dvakrát skóroval a byl hlavním strůjcem toho, že se Hanákům podařilo sérii srovnat.

K jejich odchodu se na prostějovském klubovém webu vyjádřil i sportovní manažer Jiří Vykoukal: „Davidovi a Radkovi děkujeme za jejich odvedené služby a přejeme jim, ať se jim v novém působišti daří.“

Autor: Jiří Horák