Domácí Motor začal utkání tradičním náporem, ze kterého Budějovice vytěžily brzký vedoucí gól. Ve 13. minutě se ale podařilo Jestřábům srovnat, když se krátce po skončení přesilové hry trefil Tomáš Nouza.

Hned vzápětí ale putoval na trestnou lavici Krejčiřík a domácí získali v přesilovce vedení zpět. Do konce první třetiny navíc Motor přidal další gól zásluhou Bradleyho a Jestřábi prohrávali o dvě branky.

Stav se poté dlouho neměnil a další gól přišel až v závěru druhé třetiny. Podruhé v utkání se prosadil Tomáš Nouza, který v Českých Budějovicích v minulosti strávil tři sezony. Písecký rodák v přesilové hře překvapil domácího gólmana střelou na přední tyč a bylo to znovu jen o gól.

Domácí favorit ale nehodlal připustit drama a na začátku třetí části znovu odskočil na rozdíl dvou branek. Prostějov chyboval ve vlastním obraném pásmu při rozehrávce a Čermák překonal Neužila.

Ještě jednu zápletku však nakonec utkání mělo. Jestřábi, kteří se v minulých kolech trápili v přesilovkách, využili druhou početní převahu v utkání a díky Divíškově trefě snížili na 3:4. V závěru hosté zkusili hru bez brankáře a Tomáš Karpov měl na hokejce vyrovnání, sám před brankou ale zaváhal.

Prostějov tak podruhé v řadě prohrál a spadl na deváté místo. Další utkání odehrají Jestřábi ve středu proti Kadani.

Ohlasy k utkání nejdete v pondělním tištěném vydání Prostějovského deníku

ČEZ Motor České Budějovice - LHK Jestřábi Prostějov 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Doktor (Čermák, Babka), 14. Z. Doležal (Pavlin, Čermák), 17. Bradley (Plášil, Strmeň), 42. Čermák (Babka) – 13. Nouza (Divíšek), 40. Nouza (Žálčík), 47. Divíšek (Nouza). Rozhodčí: Jechoutek, Veselý – Kreuzer, Šimán. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 5504.
Č. Budějovice: Strmeň – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – Čermák, Doktor, Babka – M. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, P. Novák – Heřman, Bradley, Z. Doležal. Trenér: Václav Prospal.
Prostějov: Neužil – Rašner, D. Kolář, Havlík, Foltýn, Mikliš, J. Zdráhal – Karpov, Prokeš, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Starý, Divíšek, Nouza – V. Meidl, Krejčiřík, Matýs. Trenér: Jiří Vykoukal.