Nástup do zápasu měli Hanáci poměrně vydařený. Hned v páté minutě otevřel skóre Václav Meidl, kterého koncem první periody po asistenci Marka Račuka následoval Lukáš Žalčík.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli. První dva zápasy se nám výsledkově moc nepovedly, takže pro naši psychiku důležité utkání,“ řekl navrátilec do sestavy Marek Račuk, který nastoupil poprvé v sezóně.

„Nebylo to úplně jednoduché. Jsme nová lajna, ještě se domlouváme, co a jak bude nebo nebude. Věřím však, že zápas od zápasu to bude lepší a lepší,“ shrnul svůj první zápas.

Ve druhé třetině mohl přidat svou druhou branku v zápase Meidl, bohužel však nedokázal po ukázkové Nouzově přihrávce dostat puk za záda Jekela.

Hanáci ovšem i nadále diktovali tempo, které přineslo třetí branku. O tu se poněkud kuriózně postaral Petr Krejčí, jelikož puk za brankovou čáru nedostal pomocí čepele své hole, ale nejspíše nohou. O situaci se radili i hlavní rozhodčí, branku však uznali.

Třebíč sice během zápasu párkrát zahrozila z brejkových situací, ty ale vyřešil s přispěním prostějovské obrany celkem s přehledem reprezentační gólman Dvořák.

„Dnešní zápas lze rozdělit do dvou pohledů. Ten první říká, že domácí dávali branky, ten druhý, že nám se naopak v koncovce vůbec nedařilo. Na tom a na hře v obranném pásmu budeme muset teď nejvíc zapracovat,“ zhodnotil na třebíčském webu trenér hostí Martin Sobotka.

V poslední části přidali svěřenci trenéra Vykoukala další dvě branky zásluhou Lukáše Krejčíka a Tomáše Janduse a celkem bez problémů si dokráčeli pro výhru.

„Já nebudu nikdy spokojený. Chceme se pořád zlepšovat. Rozhodně bych tomu nedával nějaké superlativy. Chci si to ještě jednou v klidu pustit, podívat se na chyby, které jsme dělali, jako například ztráty na modrých čarách, zbytečně jsme soupeře pouštěli do přečíslení. Na druhou stranu některé systémové věci se mi líbily,“ zhodnotil utkání hlavní trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.

Velmi dobře se na ledě jevila i dvojice mladých forvardů z Chomutova Chlán – Ouřada, kteří byli u dvou branek Jestřábů.

„Nejen tihle dva, ale všichni mladíci, co tu máme, mají určitě potenciál. Jeví se zatím velice dobře,“ komentoval Vykoukal.

„Vedení určilo dvojice, které by měly hrát spolu. Tihle dva jsou typickým příkladem. Přinesou dravost, drzost, a to je přesně to, co potřebujeme,“ doplnil jej Račuk.

Další přípravné utkání čeká Jestřáby opět s Třebíčí, která je ovšem vyzve na domácím ledě a to ve čtvrtek 22. srpna. Další domácí zápas hrají Hanáci o den později, tudíž v pátek, od 17 hodin s polským GKS Tychy.

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Meidl (Chlán), 17. Žalčík (Račuk), 35. Krejčí, 47. Krejčík (Chlán, Ouřada), 52. Jandus (Krejčík, Mrázek).

Prostějov: Dvořák – Husa, Krejčí, Novotný, Březák, Mrázek, Muška, Chujas, Brančík – Krejčík, Luňák, Hrníčko, Žalčík, Meidl, Nouza, Ouřada, Chlán, Jandus, Novák, Chlouba, Račuk. Trenér: Jiří Vykoukal.

Třebíč: Jekel – Forman, Padrnos, Jenáček, Furch, V. Čejka, Hort – Václavek, Šťovíček, Psota, Vodný, Havránek, Jirásek, Malec, Matiaško, Paták, J. Čejka, Havlát, Podlaha, Ferda. Trenér: Martin Sobotka.

Autor: Jiří Horák