Bývalý útočník Českých Budějovic si v 16. minutě najel do útočného pásma, a když viděl, že není komu přihrát, zkusil to z nulového úhlu sám. A puk k překvapení všech zapadl do branky.

„Chtěl jsem vystřelit, aby z toho byla nějaká dorážka. Dvořáček tam byl mezi kruhy, tak jsem si říkal, že by se to mohlo odrazit, protože jsem si na přihrávku nevěřil,“ popisoval s úsměvem třiadvacetiletý útočník.

Kdo čekal, že vedoucí gól nastartuje Hanáky k pohodové jízdě, ten se zmýlil. I přes několik šancí v první třetině už domácí žádný gól nepřidali a ve druhé části byly Benátky několikrát blízko vyrovnání.

„V první třetině jsme měli dobrý nástup a měli jsme dát více gólů. Ale ve druhé třetině jsme zbytečně vypadli z role a oni si vytvořili šance a něco tam mohlo klidně spadnout,“ uvědomoval si Prokeš.

Důležitým zlomem byl přesilovkový gól domácího týmu těsně před koncem druhé třetiny. Luňák nabil na kruhy Dvořáčkovi, jemuž střela příliš nesedla, puk ale nakonec po ledě prošel mezi betony hostujícího gólmana až za čáru. „I takové góly padají. Stejně jako já to takhle i Dvořka určitě chtěl,“ smál se po utkání Prokeš, který byl při druhé brance Jestřábů taktéž na ledě.

Definitní klid Prostějovu přinesl další kuriózní gól, kterým domácím tým ve třetí třetině zvýšil na 3:0. Obránce Havlík sice svou střelou trefil bránícího hráče hostů, ale puk ve vzduchu nabral takovou trajektorii, že nakonec zapadl za záda překvapeného brankáře Hosnedla.

Za stavu 3:0 se pak začal hrát uvolněný hokej a Jestřábi přidali ještě další dvě branky. Domácí mrzel pouze inkasovaný gól dvě minuty koncem, který připravil Neužila o čisté konto.

„Neužka nás hodně podržel ve druhé třetině. Je škoda, že jsme mu tu neoplatili čistým kontem,“ omlouval se na dálku svému spoluhráči Prokeš.

Jinak ale panovala na domácí straně spokojenost. Jestřábi pondělní výhrou 5:1 oplatili svému soupeři porážku z vzájemného utkání v září.

„Nepočítali jsme, že to bude snadné utkání. Mají šikovné hráče, kteří bojují o extraligu v Liberci, a nemůžou si dovolit něco odfláknout. Nebyl to jednoduchý zápas, ale kdybychom tam na začátku dali dva tři góly, bylo by to klidnější,“ konstatoval Prokeš.

LHK Jestřábi Prostějov – Benátky nad Jizerou 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 16. Prokeš (Zdráhal), 39. Dvořáček (Luňák, Rašner), 54. Havlík, 56. Nouza (Kverka, Divíšek), 59. Venkrbec (Mikliš, Prokeš) – 58. Mikyska (Dlouhý, Žůrek). Rozhodčí: Pilný, Veselý - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1130.

Prostějov: Neužil - Mikliš, Krejčí, Havlík, Zdráhal, Rašner, Kolář, Foltýn – Luňák, Divíšek, Nouza – Starý, Kverka, Žálčík – Dvořáček, Venkrbec, Prokeš – Karpov, Antoníček, Matýs. Trenér: Jiří Vykoukal.
Benátky: Hosnedl – Kunst, Hanousek, Husa, Bednář, Aubrecht, Maier, Žůrek – Dlouhý, Mikyska, Rychlovský – Bittner, Chrtek, Psota – Braid, Najman, Šír – Průžek, Burda, Wiencek. Trenér: Jiří Kudrna.