„Břeclav není jen náš přemožitel z přípravy, ale také šestý tým průběžné tabulky. Jejich čísla jsou opravdu skvělá. Přesilovky i oslabení mají nadstandardní. Očekávám velmi nepříjemného soupeře," řekl prostějovský trenér Josef Málek, ale rovnou odhodlaně dodal: „Určitě chceme odčinit prohru z přípravy. Navíc hrajeme na domácím ledě a jestřábí hnízdo musí zůstat nedobytné. Neztrácet body doma je jednou z našich hlavních priorit a vlastně stavebním kamenem našeho projektu."

Jestřábi ve středu smazali prohru v Opavě, když si hladce poradili s Orlovou. Na tento výkon by rádi navázali. „Nechceme být na nějaké houpačce, takže musíme navázat na středeční výhru. I když ten výkon nebyl zcela optimální. Potrénovali jsme, a pokud udržíme koncentraci a uklidníme se, tak bychom měli uspět. Uvidíme v sobotu," líčil Josef Málek přípravu na Břeclav.

Prostějovský kouč má nyní k dispozici dalšího brankáře. K týmu se konečně připojil Kevin Rozum, který bude krýt záda Kociánovi. „Kevin je momentálně naši dvojkou. Lukáš Vydržel by měl střídavě nastupovat v Moravské Třebové. Na postu jedničky nechceme nic měnit, jen pokud by si Ondra Kocián vyloženě přál odpočinout si," vysvětlil Málek situaci v prostějovském brankovišti.

Novinkou je sobotní termín zápasu, takže se očekává i vyšší návštěvnost. „Doufáme, že nás přijde podpořit, co nejvíce fanoušků. Je škoda, že hrajeme v sobotu doma jen párkrát. Pro diváky je to rozhodně lepší čas, ale my to bohužel nemůžeme změnit," posteskl si Josef Málek.

Jestřábi se postaví Lvům už v sobotu od 17 hodin na prostějovském ledě.