Prostějovští hokejisté mají po šesti kolech v tabulce šestnáct bodů, když zaváhali pouze v domácím utkání se Šumperkem, ve kterém se Draci radovali z vítězství 5:4 v prodloužení.

První místo v tabulce skupiny Východ si Jestřábi potvrdili jednoznačnou sobotní výhrou na ledě Uherského Hradiště. Dalším soupeřem jim bude tým Bobrů z Valašského Meziříčí – loňský vítěz druhé ligy skupiny Východ.

Bobrům se ale v úvodu letošní sezony nedaří podle jejich představ. Tým z Valmezu se s šesti body krčí na jedenácté pozici a na prostějovském ledě se tedy bude prát o důležité body. Valaši budou ale jistě povzbuzeni vysokou domácí výhrou z minulého kola, kdy otočili nepříznivě se vyvíjející zápas s Břeclaví a nakonec se radovali z výhry 7:3.

Jestřábům to ale v útoku klape ještě lépe. Na svém kontě mají nasbíráno již 34 vstřelených branek, což je nejvyšší počet z celé východní skupiny druhé ligy. Tým trenéra Zachara nerozhodilo ani zamíchání se sestavou, ze které pro minulé střetnutí v Uherském Hradišti vypadl zraněný útočník Petr Žajgla.

Jak se bojovně naladěným Jestřábům povede v souboji s valašskými Bobry se můžete přesvědčit na prostějovském zimním stadionu na vlastní oči v úterý 28. září od 18 hodin.

MIROSLAV MAZAL