Do semifinále postoupila Karviná.

Pro domácí tým nezačalo utkání zrovna dobře, hned po třiceti vteřinách se odporoučel na trestnou lavici Kaluža. Karviná měla tedy hned zkraje možnost protáhnout Adama Vrbu.

Skóre ale otevřel až v sedmé minutě Kowalczyk, sjel si od modré čáry do mezikruží, kam mu přesně nahrál Luka. 

V závěru třetiny poslal rozhodčí na trestnou lavici postupně dva karvinské hokejisty, ale i přes oslabení se hosté orientovali na ledě lépe.

Do útoku se vydali Saliji a Blatoň a využili přečíslení dva na jednoho. Blatoň vrátil Salijimu těsně před bránu a ten kotouč dotlačil za Vrbu. Při odchodu do šaten vedla Karviná 2:0.

Po změně stran začali hrát domácí aktivněji, dokonce se jim podařilo Karvinou přečíslit, ale branka nepadla. Na 3:0 zvýšila karvinská hvězda David Moravec. Využil přesilovku.

V úvodu poslední dvacetiminutovky  se domácí konečně oklepali a začali hrát aktivnější hokej. Nakonec přišel i vytoužený gól. Pavel Handl dorazil Stránělovu střelu a snížil na 3:1.

Prostějovští ucítili šanci a začali bojovat, ale jako studená sprcha přišel Ivanův gól.

Obránci již nebránili a do útoku se pustil právě Ivan s Lukou. Prvně jmenovaný poslal Jestřáby na předčasnou dovolenou.

„Odehráli jsme hodně těžký zápas. V podstatě jsme jej vydřeli, stejně jako dva předešlé. Prostějov měl celkem smůlu, protože nás chytil ve velké pohodě. Jsem rád, že série skončila po třech utkáních, bál jsem se čtvrtého zápasu. Počítali jsme s tím, že když vstřelíme rychlý gól, tak Prostějov bude muset otevřít hru. Trpělivost nám prostě přinesla ovoce," řekl po zápase trenér Karviné Aleš Flašar.

„Musím sportovně přiznat, že Karviná byla lepším mužstvem, alespoň v první části. Baník dnes vyhrál právem. První zápasy jsme prohráli nešťastně v závěru a já osobně jsem věřil, že kluci ve středu vybojují výhru. Hned ze začátku ale přišla ztráta puku, zbytečné vyloučení, nahrávka na první gól soupeře. Prostě jsme to dneska nezvládli. Myslím si že našimi výkony bychom neměli šanci porazit nikoho," objektivně posoudil výkony svých svěřenců trenér Prostějova Petr Zachar a pustil se i do celkového hodnocení:

„Sezona pro mne není zklamáním, to v žádném případě. Zklamáním je bohužel play off."

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – SK KARVINÁ 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 52. Handl (Stráněl) – 7. Kowalczyk (Luka), 16. Saliji (Blatoň), 36. Moravec (Ivan), 57. Ivan (Luka) Vyloučení: 7:5 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1 Počet diváků: 1610.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Jirák, Tomiga, Janota, Finkes – Duba, Handl, Černý, Šebek, Stráněl, Novosad, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Kotásek. Trenér: Petr Zachar.

SK Karviná: Iláš – Zajac, Saliji, Badžo, Samiec, Blatoň, Flašar – Zuber, Moravec, Kowalczyk, Mikšan, Rosůlek, Ivan, Javín, Vnenk, Luka, Sznapka, Miczek, Nystedt, Krause. Trenér: Aleš Flašar.