„Herně jsme předvedli dobrý zápas. Bohužel se nám nedaří střílet branky. Vždycky nám chyběl kousíček, a to i v závěrečné power play. Holt netrefíme branku," posteskl si prostějovský kouč Zdeněk Čech.

Zápas začal hrou ve vysokém tempu. Obě mužstva však hrála dobře v obraně, a tak si diváci museli na první větší šanci počkat až do osmé minuty. Šlahař se dostal před Šimbocha, ale ani nadvakrát se nedokázal prosadit. Na druhé straně zahrozil Franek, netrefil však havířovskou bránu. V závěru první dvacetiminutovky pak zazářil Juraj Šimboch, který nejprve zlikvidoval šanci Klimše a vzápětí chytil lapačkou střelu Chmielewského. Úvodní část tak gól nepřinesla.

„První třetina byla z naší strany nejlepší. Hráli jsme svižně a měli jsme i slibné šance," okomentoval úvod klání kouč Čech,

Ten však na sebe nedal dlouho čekat. Hned v jednadvacáté minutě se prosadili domácí. Maruna se snažil nadvakrát prostřelit Šimbocha, ale marně. Puk se poté dostal k Šlahařovi, který se už nemýlil. Havířovské branka nabudila a tak se začali dál tlačit před Šimbocha. Ve dvaatřicáté minutě pak přidali druhou branku. Maruna našel zadovkou Šlahaře, který vyslal puk k levé tyči prostějovské svatyni. Chmielewski vzápětí trefil jen tyč Šimbochovy klece. Dvě minuty před koncem druhé části vykřesal Jestřábům šanci Duba, když proměnil Moučkovu střelu v gól.

„Soupeř nás ve druhé třetině přehrál. Skóre 2:1 odpovídá dění na ledě. Bohužel rozhodla celý zápas," krčil rameny smutný trenér Čech.

Zkraje třetí části mohl srovnat Husák, ale k zakončení se nedostal. Na druhé straně zlikvidoval Šimboch Fořtovu střelu i Tomiho dorážku. Matouškovu svatyni ohrozil Radek Meidl, ale ani jeho střela nebyla přesná. Oba brankáři však nepřipouštěli změnu stavu. V závěru zápasu odvolal kouč Čech brankáře a Jestřábi měli na holích srovnání. Moučkův pokus však zastavil Loskot. Prostějov tak znovu padl.

„Zápas hodně ovlivnili brankáři. Oba dva odchytali skvělý duel. Navíc dobře zahrála i obrana. Náš výkon je příslibem do posledních duelů základní části. Věřím, že se kluci z porážky oklepou. Výkon jsme nepředvedli špatný," pochválil své svěřence trenér Čech.

AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Šlahař (Maruna, Klimša), 32. Šlahař (Maruna, Bezuška) – 39. Duba (Moučka). Rozhodčí: Přikryl – Reich, Hanzlík. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2561.

AZ Havířov: Matoušek – Krisl, Bezuška, Repe, Horák, Foltýn, Ostrčil, Bahounek, Lenďák – Fořt, Loskot, Tomi – Klimša, Šlahař, Maruna – Sztefek, Pechanec, Chmielewski – Haas. Trenér: Jan Daneček.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Kužel, Látal, Roupec, Husák, Matyáš, Kolibár, Hawlík – Meidl R., Krejčík, Indra – Luňák, Venkrbec, Stejskal – Moučka, Duba, Franek – Kajaba, Kňazev. Trenér: Zdeněk Čech.