Domácím chyběla kvůli viróze čtveřice Hoza, Krajčík, Špok a Šťastný, mezi Jestřáby se naopak poprvé ukázal Martin Zábranský.

Úvodní desetiminutovka patřila domácím, kteří se brzy dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve při Kaulišově vyloučení dotlačil puk za Gleichova záda Šimeček, v desáté minutě pak nadvakrát uspěl i Vrba – 2:0.

Jestřábi se ale nesesypali a brzy snížili. Na trestné lavici sice seděl Kučírek, k puku se ale dostal Stejskal, přihrál Kavuličovi a po jeho ráně to bylo 2:1.

Na vyrovnání si ale hosté museli počkat až do třiadvacáté minuty. Domácí ztratili v oslabení puk v útočné třetině, Jestřábi se dostali do brejku dva na jednoho a Rak překonal Holeše podruhé.

Do konce třetí třetiny již žádná branka navzdory množství přesilovek nepadla. Nejprve domácí Podešva v polovině zápasu v gólovce přestřelil, poté se několikrát vyznamenal Gleich.

„Brankář byl vynikající, ale chci pochválit celé mužstvo. Každý hráč podal stoprocentní výkon. Věřím, že nám podobné výkony pomohou a že půjdeme v tabulce nahoru,“ pravil asistent Martin Dufek.

Prostějov nakonec opět doplatil na nedisciplinovanost. V závěru zápasu se nechali zbytečně vyloučit Vajda s Hlouchem, a Drtiči početní výhodu přetavili ve vítězný gól. Haringovu střelu ještě Gleich dokázal vyrazit, proti Juráskově dorážce do odkryté branky však neměl šanci – 3:2.

Na rozdíl od hráčů se negativně projevili někteří fanoušci z obou táborů. V obou přestávkách se střetli před stadionem a k vidění byly vzájemné potyčky, konflikty s pořadateli i policisty a vhozená dýmovnice.

Zatímco domácího trenéra zklamali útočníci, Jestřábi spílali sudím. „Výkon rozhodčího nechám na zhodnocení delegáta svazu. Celý zápas jsme ale odehráli ve čtyřech,“ zlobil se Dufek.

„Prostějov se u nás představil ve velmi dobrém světle. Určitě nepatří tam, kde se v tabulce momentálně nachází. Až se dá do kupy, tak bude velmi nebezpečným soupeřem,“ připustil domácí kouč Svatopluk Kosík.

Rozhodli podle něj zbytečná vyloučení Jestřábů. „Kdyby byli hosté disciplinovanější a vyvarovali se hloupých faulů, tak u nás mohli uhrát i lepší výsledek,“ uznal Kosík.

SHK Hodonín – HK Jestřábi Prostějov 3:2 po prodloužení (2:1, 0:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 3. Šimeček (Haring), 10. Vrba (Jurásek), 61. Jurásek (Haring) – 14. Kavulič (Stejskal), 23. Rak (Kučírek). Rozhodčí: Čech – Humpolíček, Musil. Vyloučení: 8:14, navíc Novák (Prostějov) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 2:1, v oslabení: 0:1.

Hodonín: Holeš (Šurý) – Komárek, Podešva, Kadela, Pokorný, Šťastný, Salajka, Šimeček, Rapant – Peš, Jurásek, Vrba – Šúrek, Korotvička, Hrtús – Haring, Hollý, Vaškovič – Kuba. Trenér: Svatopluk Kosík.

Prostějov: Gleich (Musil) – Kučírek, Vajda, Paška, Doseděl, Spurný, Trojan -Žajgla, Holuša, Kavulič, Stejskal, Novosad, Duba, Zábranský, Piluša, Rak, Hlouch, Novák, Berčák. Trenér: Jaroslav Beck.

JIŘÍ MOŽNÝ, LIBOR KOPL