Trenér Jiří Vykoukal je s průběhem přípravy i odehraných zápasů poměrně spokojený. Ví však, že je pořád co zlepšovat.

„Vždycky je na čem pracovat. Přípravné zápasy nám samozřejmě nějaké věci ukázaly včetně například toho, že tým pracuje poměrně dobře a je schopný reagovat. Nejsme dokonalí, takže pracovat se dá na všem,“ řekl.

Posily? Jsme spokojeni

Po odchodu Venkrbce, Žovince, Mikliše, Prokeše, Dvořáčka nebo Jana Starého pracovalo prostějovské vedení od začátku letní přípravy na tom, aby doplnilo vhodným způsobem kádr. I když přišlo docela razantní omlazení, trenér Vykoukal svému celku věří.

„Uvidíme, jak to bude, až vypukne sezona, a jak se nám bude nebo nebude dařit. A hlavně jak soudržný bude tým,“ uvědomuje si kouč. „Zatím se kluci charakterově jeví dobře. Budeme doufat, že jako tým budou fungovat i během sezony. Někteří mladí tady jsou prvním rokem. Samozřejmě, zkušenosti sbírat budou. Nikdo si nemyslí, že by měli hned excelovat. My se je ale budeme pokoušet postupnými krůčky posouvat dál a dál,“ dodal Jiří Vykoukal.

Úspěch? Těžké předvídat

Po loňském vyřazení v sedmém duelu čtvrtfinále se Vsetínem panovalo velké zklamání. Meta s názvem semifinále, která byla minulý ročník opravdu blízko, zůstala nedosažena. Jádro týmu se však podařilo udržet a nyní startuje nový ročník.

„Vždy je o co hrát. Žádný úspěch se nedá naplánovat dopředu. My můžeme akorát udělat pro to maximum, to je jediné,“ vysvětluje Vykoukal.

Nový systém

Následující ročník je však specifický. Po třiceti odehraných kolech se totiž týmy rozdělí na dvě skupiny. Nejlepších osm týmů bude hrát o první šestku zaručující přímý postup do čtvrtfinále. Druhá osmička se popere o zbývající dvě místa do předkola. Úspěšní se utkají s týmy na sedmém a osmém místě z první skupiny. Vítěz Chance ligy poté přímo postupuje do extraligy. Začátek soutěže tudíž bude ještě důležitější než v předešlých letech.

„Řeší to určitě všichni. Každý tým bude chtít chytit start. My jsme určitě jedním z nich. Los máme ze začátku papírově těžší, jelikož hrajeme s týmy, které by měly hrát nahoře. Na druhou stranu, ze začátku mají všichni sílu, všichni jsou dobře připravení, takže to asi úplně roli nehraje, s kým začínáme,“ sdělil Vykoukal.

Hanáci začínají zostra. Hned ve středu totiž míří na led přerovských Zubrů. O dva dny později, v pátek, je čeká první domácí utkání. V něm vyzvou loni ještě extraligový Chomutov.

Autor: Jiří Horák