Severočeši na začátku týdne v jedenatřicátem kole druhé nejvyšší soutěže porazili Přerov 3:2 až po samostatných nájezdech a drží v tabulce osmou příčku se třiačtyřiceti body.

Hanáci disponují na Ústí šestibodovým náskokem a po vítězství nad Frýdkem okupují šestý post.

KLÍČOVÉ UTKÁNÍ

Lodivod prostějovské kocábky Pavel Arnošt chce využít silného prostředí na prostějovském zimním stadionu.

„Hrajeme doma a bude to pro nás klíčové utkání, které chceme zvládnout," predikoval kouč Jestřábů.

TĚSNÉ PROHRY

Jeho svěřenci přitom letos proti Ústí nad Labem ještě nedokázali uspět. Poprvé padli Hanáci se Severočechy 3:4 na domácím ledě na konci září až v prodloužení.

Jestřábi tenkrát vstoupili do utkání aktivně, kdy jim už v desáté minutě otevřel skóre Aleš Holík. Slovan se ve druhé třetině zvedla otočil utkání slepenými góly, na 2:2 však tehdy vzápětí srovnal Matouš Venkrbec. Během poslední dvacetiminutovky padly ještě dvě branky a o konečném výsledku šestého kola tak rozhodlo až prodloužení,v němž bylo lepší Ústí.

Během odvety na severu Čech o měsíc později šli naopak do vedení jako první Ústečtí. Navrch měli i ve druhé dvacetiminutovce, kdy odskočili Prostějovu dokonce na 3:0 z úspěšně proměněných příležitostí Jana Kloze a Jaroslava Kasíka.

Hanáci pak ve třetí třetině 19. kola WSM ligy zabrali a z hokejek Matouše Venkrbce a Patrika Moskala stáhli náskok Slovanu na 3:2. Do konce utkání se Jestřábům ale nepodařilo vyrovnat a díky aktivní obraně tak tři body bral celek ústeckých hokejistů.

PRVNÍ PĚTKA

Prostějov rozhodně stojí o ovládnutí středečního duelu. Pokud by vyhrál, posunul by se v prvoligové tabulce do první pětky, jelikož pátý Přerov disponuje pouze náskokem jednoho bodu na šesté Jestřáby.

„Budeme se na duel s Ústím nad Labem koncentrovat a budeme chtít být stoprocentní," přál si na závěr před středečním zápasem kouč prostějovských hokejistů Pavel Arnošt.