V Litoměřicích Hanáci tahali za kratší konec už od první třetiny. V 7. minutě otevřel skóre David Routa. Když těsně před polovinou zápasu přidal druhou branku domácího výběru Marek Berka, vypadalo to na snadnou práci pro favorita.

Ovšem Jestřábi bojovali. Ve vlastním oslabení snížil desátou brankou v sezoně Petr Beránek a ve 33. minutě Jakub Babka dokonce vyrovnal.

Radost Prostějova ale byla krátká. Bohužel už za necelou minutu vrátil Litoměřicím vedení opět Routa.

Hosté však ještě jednou sebrali síly ke vzdoru. V přesilové hře se prosadil nejproduktivnější hráč Jestřábů Petr Mrázek a srovnal na 3:3.

Poslední slovo však patřilo přece jen domácím. V 52. minutě skóroval v přesilovce zkušený Jaroslav Kracík a v poslední minutě pečetil na konečných 5:3 pro lídra Chance ligy Riku Sihvonen.

Další kolo čeká Jestřáby po Novém roce. V pondělí 3. ledna přivítají pražskou Slavii.

Stadion Litoměřice – LHK Jestřábi Prostějov 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Routa (Výtisk, Rouha), 30. Berka (Jebavý, Klikorka), 34. Routa (P. Marcel, Kremláček), 52. Kracík (Martin Procházka, Klikorka), 60. Sihvonen (J. Jícha) – 31. P. Beránek (T. Jáchym), 33. Babka, 44. Mrázek (Klimíček, J. Kloz). Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Sedláček, Dědek. Diváci: 1000.

Litoměřice: Tomáš Král – P. Marcel, Kremláček, Výtisk, J. Holý, Klikorka, Jebavý, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, Martin Procházka – Berka, J. Jícha, M. Kadlec – Routa, Rouha, Hauser.

Prostějov: Bláha – M. Jáchym, Klimíček, P. Krejčí, Babka, Vala, Motloch – M. Švec, J. Kloz, Mrázek – P. Beránek, T. Jáchym, A. Havlík – Š. Jelínek, Martin Novák, Rudovský – Podlaha, Janeček, T. Koblížek – Štefka.