Souboj Titánů měl určit, kdo je momentálně nejlepším týmem druhé ligy.

Vyrovnaný duel vypadal dlouho lépe pro domácí, ti však nakonec padli v prodloužení.

Prostějovští Jestřábi (v bílém) proti PoruběHanáci si přesto drží hubený náskok v čele tabulky.

Zápas začal opatrnou hrou z obou stran. Více práce měl však domácí gólman, který musel pokrýt několik střel.

Ta nejnebezpečnější přišla z hole Seidlera, a to hned po buly. Kocián byl však připraven.

Na druhé straně se dostal do obrovské šance Luňák, ale ani on neotevřel skóre.

Nebezpečné bylo také duo Černý Šebek, které několikrát vyzkoušelo Tihlářovu pozornost. Ze hry měli více domácí. Luňák mohl dokonce skórovat i při vlastním oslabení.

Trenér Prostějova Petr ZacharNepříjemné byly tvrdé střely obránce Poláka, ale ani ty si nenašly cestu za brankovou čáru. Michal Černý jel dokonce trestné střílení, ale ostřílený „Benzín" na Tihláře nevyzrál.

Po první třetině byl tedy stav zásluhou výborných brankářů 0:0.

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky se radovali z gólu hosté. Porubský tlak vyvrcholil ve zmatek před Kociánovou bránou. Tam byl nejdůraznější Chaloupka a poslal svůj tým do vedení.

Belay poté sice nastřelil břevno Tihlářovy svatyně, ale ze hry měli víc hosté. Vedení jim vlilo energii do žil.

Útoky Severomoravanů však beznadějně končili na Kociánovi, který předváděl přímo akrobatické zákroky.

Přesilovku pokazily papíry

Prostějovští Jestřábi (v bílém) proti PoruběV polovině zápasu poslal Šebek puk Černému, který nekompromisně srovnal na 1:1.

Šestnáct set diváků na stadionu vybuchlo v obrovské ovace.

Jestřábi navíc dostali vzápětí možnost jít do vedení, hráli dvojnásobnou přesilovku. Tu však pokazily papíry, které naházeli fanoušci na led.

Porubská trojice si dostatečně odpočala a domácí naopak vypadli z tempa. Na nerozhodném stavu se nic neměnilo.

„Myslím, že v první třetině jsme byli lepší a měli jsme více šancí. Ve druhé třetině nás Poruba mírně zaskočila a měla trochu převahu, ale potom jsme se znovu dostali do zápasu a bylo to vyrovnané," řekl po utkání prostějovský lodivod Petr Zachar.

Ovace v bouřících ochozech

Prostějovští Jestřábi (v bílém) proti PoruběV první minutě třetí části se však konečně dostal Prostějov do vedení.

Šťastným střelcem byl Lukáš Luňák, který se po levé straně rozjel do útočné třetiny a z kruhu propálil Tihláře.

Stadión skandoval „Prostějov, Prostějov" a atmosféra mezi diváky vygradovala v obrovské ovace.

Jestřábi neustále útočili, ale střelecky se jim příliš nedařilo. Neproměnili ani dvojnásobnou přesilovku.

Prostějovu nepomohlo ani Hruzikovo čtyřminutové vyloučení za faul na Lukáše Dubu. Domácí kapitán si z něj odnesl rozseklé čelo.

Power play přineslo prodloužení

Prostějovští Jestřábi (v bílém) proti PoruběPoté se Hanáci stáhli spíše do obrany a nechtěli připustit vyrovnání. To se jim dařilo až do samotného závěru.

V něm kouč Sršeň odvolal gólmana a zkoušel to v šesti. Což se mu vyplatilo.

Javín se po bezpočtu šancí, přece jen prosadil. Zápas směřoval do prodloužení.

Atmosféra na stadionu bylo opravdu skvělá, každý si zápas užíval, což se přeneslo i do prodloužení.

Mužstva se do sebe opět pustila v plné síle.

Navrch měli však hosté. Kocián svůj tým opět držel. Nejblíže gólu byl Vrána, ale promáchl. Poté přišel Jedličkův faul a za vražení do hrazení dostal dvě plus deset minut.

Jestřábi se snažili přežít početní nevýhodu, ale devětatřicet sekund před koncem inkasovali.

Krayzel si sjel pro nahrávku a propálil bezmocného Kociána.

Prostějov potřetí v řadě prohrál.

Zachar: Závěr jsme takticky nezvládli

Prostějovští Jestřábi (v bílém) proti Porubě„Viděli jsme velice kvalitní utkání z obou stran. Prostějov měl v určitých fázích hry navrch, zejména v přesilovkách, ale ty se nám podařilo ubránit," pochválil své svěřence trenér Poruby Tomáš Sršeň a pokračoval v hodnocení utkání:

„ Za stavu 1:1 jsme na začátku třetí třetiny dostali gól, i když jsme si říkali, že musíme obsazovat hráče, kteří zůstávají nahoře. Hokej se ovšem hraje až do konce a dnes se to povedlo a myslím si, že jsme srovnali zaslouženě. Pak v prodloužení přišel faul Prostějova a my jsme toho využili."

„Bohužel závěr jsme takticky nezvládli. Myslím, že ke konci utkání toho už někteří hráči měli hodně a proto jsme toho v tom prodloužení moc nepředvedli. Při soupeřově power play zahodil Venkrbec velkou šanci, kdy mohl jet sám na bránu, takové věci rozhodují zápas," posteskl si Zachar.

LHK Jestřábi Prostějov – HC RT TORAX Poruba 2:3p(0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Černý (Šebek, Malý), 41. Luňák (Coufal) – 23. Chaloupka (Pavlačkka, Vaněk), 59. Javín (Sedlář), 65. Krayzel (Kilnar). Vyloučení: 6:8, Jedlička (PRO) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1628.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Nedbálek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Veselý, Jedlička, Kořínek – Vnekrbec, Luňák, Stejskal – Antončík, Belay, J. Jurík – Šebek, Černý, Duba – Coufal, D.Jurík, Kryl. Trenér: Petr Zachar.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář – Hruzík, Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Peslar – Sedlář, Seidler, Krayzel, Vaněk, Kilnar, Vrána, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar. Trenér: Tomáš Sršeň.