Do čtvrteční půlnoci měly všechny tuzemské týmy možnost pozměnit podobu své soupisky pro zbytek sezony. Ta největší změna v podání hanáckého celku se odehrála směrem ven.

Tým opouští jedna z opor a jeden z nejproduktivnějších obránců Chance ligy Jan Zdráhal. Pomůže Pardubicím v boji o setrvání v extralize. I když na východ Čech míří formou střídavých startů, počítá se s tím, že se v dresu Prostějova už (minimálně) v této sezoně neukáže.

„Honza k nám má zpětné střídavé starty, takže se tu ještě může objevit, nicméně po vzájemné dohodě s Pardubicemi jsme se rozhodli takhle,“ vysvětlil Jiří Vykoukal.

Vzhledem k tomu, že prostějovské hokejisty čeká ještě tuhá bitva o účast ve vyřazovací části, jde o citelné oslabení. Zdráhal ve 42 zápasech nasbíral 28 bodů.

Nechtěli v Prostějově Zdráhalovi bránit v návratu do extraligy? „Komunikace byla vzájemná,“ řekl Vykoukal. „Honza u nás odvedl dobrou práci, ale ten posun výš je vždycky o něčem jiném,“ dodal pragmaticky.

Zdeněk Čáp
Plekanec? Já bych to moc neřešil, říká obránce Jestřábů Čáp

VÍC PROSTORU PRO ODCHOVANCE

Hanácký klub měl v úmyslu na Zdráhalův odchod zareagovat. „Zájem jsme měli o Honzu Nika, ale ten už byl bohužel napsaný do Liberce,“ prozradil k 28letému obránci, který většinu aktuálního ročníku strávil v Benátkách nad Jizerou a na šest utkání se ukázal taky ve slovenském Trenčíně.

Díru tedy Prostějov zalepí z vlastních zdrojů. „Větší příležitost teď dostane místní odchovanec Petr Krejčí,“ prohlásil Vykoukal.

Teprve 19letý bek se v sestavě Jestřábů objevil ve čtyřech duelech, jinak ale působil v druholigové Opavě.
Kromě Zdráhala mají střídavé starty do nejvyšší soutěže vyřízené i obránce Zdeněk Čáp (Hradec Králové) a útočníci Tomáš Nouza (Plzeň) s Lukášem Žálčíkem (Sparta). S nimi se to ale má na rozdíl od Zdráhala trochu jinak.

„Budou primárně k dispozici nám. V případě, že nám skončí sezona, tak je možnost, že se tam objeví. Pokud tedy o to ty kluby projeví zájem,“ objasnil dvojnásobný mistr světa.

Prostějovské volejbalistky (v růžovém). Ilustrační foto.
Na Final Four volejbalistek míří tři týmy z Hané!

ULOVILI VOLFA. KDY ALE NASTOUPÍ?

Nakonec se Prostějovu povedlo získat i jednu posilu. „Můžu říct, že máme na soupisce napsaného Lukáše Volfa,“ řekl Vykoukal ke jménu, o kterém se mezi prostějovskými fanoušky spekulovalo.

Písecký rodák patřící Mladé Boleslavi předváděl parádní výkony ve službách trápícího se Ústí nad Labem – 30 bodů (9+21) ve 33 zápasech hovoří za vše. Jenže jeho příchod má háček.

„Lukáš je teď bohužel zraněný,“ uvedl Vykoukal. Volf naposledy nastoupil 7. ledna.

Dá se ale očekávat, že bude co nevidět k dispozici. Jinak by jeho příchod na Hanou ani nedával smysl.

Jeho pomoc by se Jestřábům šikla. Ve zbývajících devíti zápasech základní části je totiž čeká ještě pořádná šichta. Hlavní trenér Prostějova ale věří, že ani počtvrté v řadě jeho tým ve vyřazovacích bojích chybět nebude.

Zeliáda a Ovocné mlsy ve Víceměřicích
Kam o víkendu? Na zeliádu, košty pálenek, králíky či bruslení s hudbou

JASNÝ CÍL: UHÁJIT POZICI V PLAY-OFF

„Naše vyhlídky? Uhájit play-offovou pozici!“ říká rázně.

„Uvidíme, jak to zvládneme. Doufáme, že se dáme zdravotně trochu dohromady. Tento týden jsme trénovali jen ve třech lajnách, takže toho moc natrénovat nešlo. Nicméně to, kam se chceme dostat, je jasné a budeme o to pořád bojovat,“ dodal.

Jestřábi aktuálně hájí poslední osmou postupovou pozici. Jenže náskok před devátou Třebíčí a desátým Frýdkem-Místkem činí jen dva body. Ze hry není ani pražská Slavia se ztrátou šesti bodů na Prostějov.

„Počítám s tím, že to bude boj až do posledního kola. Musíme vyhrávat a nespoléhat na ostatní, je to jen o nás,“ konstatoval Vykoukal.

„Bodů, kterých jsme zbytečně poztráceli, bylo dost. Stejně jako chyb a špatných individuálních. Doufám, že se na závěr sezony zkonsolidujeme a budeme připraveni na to, abychom opravdu v play-off byli.“

Proto by si Jestřábi neměli v žádném případě dovolit zaváhání na ledě poslední Kadaně, se kterou hrají v sobotu od 17 hodin.