Není náhodou, že právě v tomto kole je převzal nový trenér – Aleš Flašar. Jeho práci chválí všichni. Diváci, média, vedení klubu a hlavně hráči… Což je zřejmě největší změna oproti jeho předchůdci.

„Všichni se snažíme držet taktiku, o které jsme zjistili, že platí,“ líčil křídelník Jestřábů Petr Dostál. „Hrajeme jinak, než jsme hráli předtím. Pan Flašar preferuje hodně fyzicky náročný hokej plný napadání. Na nic nečekáme, soupeři se snažíme vnutit naši hru.“

Když mužstvo vedl Alois Chlustina, preferovalo obranu. Ne moc pečlivě ani důsledně.

„Změnila se filozofie, začaly tady fungovat věci, které tady do teďka nefungovaly,“ přiznává dvoubrankový střelec z derby s Uničovem.

Jaké věci?

„Změnil se přístup k tréninkům. Víc se trénuje. Skoro všechny nás trenér Flašar oslovil tak, že za ním jdeme, což je nejdůležitější,“ odvětil.

Opravdu pádná odpověď.

Chlustina se věnoval spoustě jiným záležitostem než výhradně tréninku. Časově vytížený manažer oslovoval sponzory, jednal s kluby o přestupech, byl k dispozici novinářům.

To mu žádný fanoušek nemůže mít za zlé. Naopak. Nepochybně se ale kupa úkolů podepsala negativně i na vedení týmu.

„Byl to nový impuls. Začali jsme jinak trénovat. Změnili jsme styl hry. Nejdůležitější ale je, a to ať se hraje jakýkoliv systém, že mančaft systému věří a podřídí se mu. Všichni hrajeme to stejné,“ opakuje Dostál