A právě druhý útok ve středu zařídil vítězství Jestřábů s Opavou. Nejprve vstřelil v 32. minutě velmi důležitou branku na 1:0 Žajgla, ve třetí části dal Prostějovu dvoubrankovou výhodu Ševčík po parádní individuální akci, při které vyškolil trojici hostujících beků a z mezikruží neomylně zavěsil.

Věděl jste, co s pukem uděláte, nebo to vyplynulo ze situace?

Spíš to vyplynulo ze situace, Kolíbka (Jan Kolibár, pozn. red.) mi to tam dobře dal. Chtěl jsem to navézt do třetiny, najednou jsem viděl, že tam stojí tři narovnaní na modré. Tak jsem si řekl, že to zkusím a nebudu nic vymýšlet. Vyšlo to a díkybohu mi to tam konečně zase spadlo.

Branku vstřelil i Petr Žajgla, v duelu s Opavou byl váš útok hodně vidět. Jak jste byl spokojený s výkonem?

Naše lajna hrála už poslední tři zápasy docela dobře, akorát se nám nedařilo dávat góly. Možná nás to trošku i trápilo, byli jsme z toho znechucení, ale pořád jsme věřili a šli si za tím. Jsme rádi, že jsme dali dva góly a pomohli týmu k vítězství.

Proti Opavě se vám celkem daří, vyhráli jste třetí zápas ze čtyř. Byl ten poslední nejnáročnější?

Opava bránila ještě víc než obvykle, sám jsem z toho byl překvapený. Jinak hrají celkem dobrý hokej, není to z jejich strany moc fyzické, i když teď to někdy bylo trochu vyhrocenější. Nevím proč, jestli se jim něco nelíbilo. Ale jinak si myslím, že se s nimi dá hrát dobrý hokej, nám se proti nim hraje dobře. Tak uvidíme, koho vyfasujem do play off. Motají se tam oni, Vsetín a Přerov. Musíme se nechat překvapit.

Svůj cíl pro domácí zápasy jste splnili, když jste vyhráli tři ze čtyř. Co chybělo k tomu, abyste byli stoprocentní a porazili i Havířov?

Havířov je opravdu dobrý tým a když jsme se ním prohráli první třetinu 0:2, tak už je to pak těžké. Není to jako s Frýdkem, když to bylo dokonce 0:3, ale pořád se to ještě dalo otočit, když jsme zabrali. Proti Havířovu jsme se snažili, měli jsme spoustu šancí. Já jsem jel sám, Benzin (Michal Černý, pozn. red.) jel sám, kdybychom z toho dali branky, mohlo to být jinak a mohli jsme vyhrát třeba 3:2.

Blíží se play off, do konce základní části už zbývá jen šest kol. Jak se to projevuje v kabině?

Určitě to jde poznat. My si pořád říkáme, že není důležité, jak hrajeme teď, ale jak budeme hrát v play off. Jestli půjdeme ze třetího místo nebo ze čtvrtého, je celkem jedno. Snažíme se naladit formu tak, abychom uspěli v prvním kole. Pak se uvidí, co bude dál.

Koho byste si přál pro první kolo vyřazovací části?

Vím, že všichni fanoušci by asi chtěli Přerov, ale to je velice silné mužstvo jako každý rok. I když, v této fázi už je to jedno, nerad si vybírám, protože pak se to může vymstít. Budeme muset porazit toho, kdo na nás vyjde.