Nastalá situace přiměla trenéra Flašara k hlubší analýze těchto dílčích nezdarů. Ten na jedné straně vyzdvihnul přístup některých, zejména mladších hráčů, a na straně druhé tvrdě kritizoval přístup těch, kteří měli tým táhnout. Zde nejvíce žehral na dvojici Skokan – Dostál.

Ján Skokan, jinak dobrý hokejista, se v některých předchozích zápasech projevoval dosti horkokrevně, až nedisciplinovaně. Na základě jeho kolísavé formy zřejmě přetekla vedení hokejových Jestřábů trpělivost a jeho smlouva byla ke dni 2.3. jednorázově vypovězena.

Na druhý den však horké hlavy kapku vychladly. Do celé záležitosti se vložil trenér Flašar a díky jeho přímluvě u vedení byl Skokan nakonec vzat na milost.

„S Honzou jsem mluvil, vše jsme si vyříkali a vysvětlili si svá stanoviska. Navíc mě v rozhovoru ujistil, že má velký zájem v Prostějově hrát a maximálně mu pomoci. Došlo ke sblížení našich rozdílných názorů a já se na základě toho rozhodnul požádat pana Zabloudila, aby Honzovi obnovil smlouvu a dal mu druhou šanci," řekl pro klubový web k celé záležitosti Flašar.

Skokan přispěl ke středeční výhře v Uniově jednou gólovou přihrávkou. To, kolik zápasů bude mít letos na odčinění svého nezdaru je ve hvězdách. Všechny postupové trumfy pro play-off drží před posledním kolem v rukou Žďár, na jehož zaváhání je nyní Prostějov závislý.