Před sezonou se vedení nijak netajilo s cílem hrát na špici. Dvě prohry ze dvou zápasů jsou tedy zcela jistě zklamání.

Určitě. Mysleli jsme si, že budeme mít minimálně tři body. Měli jsme ale těžké rozlosování. První zápas Hodonín a teď duel ve Valašském Meziříčí, které loni patřilo mezi první čtverku. Máme špatné nástupy do zápasů.

Ve čtvrté minutě prohráváme dva nula a to se pak špatně dotahuje. Je ale před námi ještě spoustu zápasů.

Čím si vysvětlujete tak špatné začátky?

S Hodonínem jsme první gól dostali z dorážky a druhý po špatném střídání. Oni si pak začnou hrát svou hru a my hrajeme do plných. Ve středu to bylo stejné. Od začátku jsme hráli v oslabení a dostali jsme z toho dvě branky.

Takže vás sráží spíše individuální chyby?

Naše hloupé fauly, za které nás rozhodčí trestá. Musíme si na to dávat pozor. Ve středu jsme měli čtyřiadvacet vyloučených. To potom tři čtvrtiny zápasu hrajete v oslabení.

Jaký byl středeční zápas z vašeho pohledu?

Rychle jsme dostali dva góly v oslabení. Sice jsme snížili, zase jsme ale dostali v oslabení na 3:1. Od poloviny zápasu jsme byli lepším týmem, zase se to ale obrátilo proti nám.Ve třetí třetině jsme sice vyrovnali, opět nás ale položily individuální chyby. To se nesmí stávat. Hloupá vyloučení.

Podpořili vás fanoušci?

Na zápasy tam chodí osm set až tisíc diváků, kteří vytvoří bouřlivou atmosféru. Z Prostějova jich přijelo asi padesát a fandili celý zápas, za což jim děkujeme.

Letos nejste kapitánem. Jaká je to pro vás změna?

Pro mě osobně žádná. Nezáleží, kdo je kapitán. My chceme hrát jako tým. Hráči si v kabině zvolili Romana Hloucha.

Patříte k nejzkušenějším členům kádru. Jaká je vaše role v kabině a na ledě?

Mým úkolem je hlavně poradit jim. Povzbudit je, ať se nerozsypou po nějaké chybě, a pomoct jim hokejově.

Obrana zatím nevypadá neprostupně. Ve dvou zápasech jste dostali již sedm branek.

Obrana nic moc, musíme ale dávat více branek. Když hrajeme doma, tak nemůžeme na jeden gól vyhrát nebo aspoň remizovat.

V sobotu hostíte Opavu. Tentokrát již asi budete muset zvítězit.

Samozřejmě chceme vyhrát. Všichni v šatně doufáme, že už to protrhneme a začne se nám dařit. Věříme, že přijdou diváci, protože jsme v přípravě hráli atraktivní hokej. Doufáme, že se do toho opět dostaneme.

Příprava se vám skutečně vydařila. Výsledky určitě zvýšily předsezonní očekávání.

Myslím si, že se nám vydařila na sto procent. Musíme to ale potvrdit v lize.

Kádr je kompletní, nebo vás trápí nějaká zranění?

Buček má něco s rukou. Navíc se množí angíny, chřipky, nachlazení. Musíme se s tím ale poprat.