„Věřil jsem, že když mančaft šlape, tak to semnou poprvé nedopadne tak, že skončíme bez bodu,“ prohlásil po utkání dvaadvacetiletý odchovanec zlínského hokeje. Ten ale věří, že Jestřáby první porážka v řádné hrací době nezlomila. „Mančaft tady šlape, jedna prohra s nimi nic neudělá a pojedou dál,“ předpovídá Sedlář.

Obnovená prostějovská premiéra zřejmě nedopadla podle vašich představ.

To rozhodně ne. Já jsem sem jel s tím, že chci za každou cenu vyhrát. Věřil jsem, že když mančaft šlape, tak to semnou poprvé nedopadne tak, že skončíme bez bodu. Bohužel to tak dopadlo. Myslím, že jsme po většinu zápasu byli lepší, od poloviny utkání hráli kluci vepředu výborně,ale bohužel jsme se strašně nadřeli na gól. Je to škoda, moc mě to mrzí.

Valaši vám dali lekci z produktivity. Jak jste viděl ty tři inkasované branky?

Ten první gól byla smůla, obránce chtěl vyvést puk, spadl a nějak se to tam zamotalo. Borec to měl nabité mezi kruhy a dal gól. Druhý padl poté, co jsme se dostali z tlaku do útočného pásma a místo toho, abychom hru přerušili a vystřídali, tak jsme udělali chybu. Puk se vrátil k nám a soupeř měl opět nabito z prostoru mezi kruhy. Sáhnul jsem si na to, ale ani nevím, jestli mi to propadlo pod rukou nebo mezi nohama. U třetího gólu vyjel útočník zpoza brány, poprvé mě to trefilo, ale odrazilo se to zpátky k němu a dal mi gól. Aspoň kdybych jeden z těch dvou gólů ve druhé třetině chytil…

Byl to váš první soutěžní zápas v letošní sezoně. O motivaci jste měl tedy postaráno?

Strašně jsem se na to těšil, navíc když je teď tady super mančaft a skvělá parta. Ale bohužel to dopadlo blbě.

Oproti loňské sezoně panuje v prostějovském týmu odlišná atmosféra?

Rozhodně. Ten mančaft tady šlape, jedna prohra s nimi nic neudělá a pojedou dál. Hrají výborně, každému nasypou a proto je to dneska škoda. Předtím dávali každému minimálně pět gólů, ale bohužel to tam dnes nespadlo.

V Olomouci z kraje sezony nenastupujete. Možnost zachytat si na střídavé starty za Prostějov jste přivítal?

Já tohle určitě vítám, zachytat si tady. Připravoval jsem se na to, chtěl jsem pomoct k vítězství. Celou dobu jsme sledoval spoluhráče, jak makají, asi to byla dneska smůla.

V týmu olomoucké Mory zatím pouze kryjete záda Štefanu Žigárdymu. Věříte, že na vás taky brzy dojde řada?

Já myslím, že v přípravě jsem nechytal špatně. Snažím se být připravený, až bude šance, abych podal stoprocentní výkon. Určitě to je těžké, ale když to vezmu tak jsem dnes chytal asi po pěti týdnech od posledního přípravného zápasu s Třebíčí. Čím víc ta doba narůstá, tak tím je to pro mě horší. Chytat jen na tréninku a potom v zápase je úplně o něčem jiném. Těším se na to, až šanci dostanu, snažím se být připravený, ale Žigi (Štefan Žigárdy, olomoucká jednička, pozn. red.) chytá výborně.

Je to pro gólmana těžké figurovat delší dobu v pozici brankářské dvojky?

Je to těžší na psychiku,ale dopředu jsem s tím tak trochu počítal, že to tak asi bude. S tím jsem podepisoval smlouvu. Určitě jsem se o to chtěl poprat a chci se o to poprat pořád. Ale musím to brát tak, jak to je. Je to teď moje úloha a práce a já musím být připraven pomoci týmu za každé situace.

MIROSLAV MAZAL